Marriott převzal Starwood, vznikl globální řetězec s více než milionem pokojů | e15.cz

Marriott převzal Starwood, vznikl globální řetězec s více než milionem pokojů

Pražský hotel Courtyard Marriott
Pražský hotel Courtyard Marriott
• 
ZDROJ: Rasch Jan/Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hotelová společnost Marriott International dokončila převzetí konkurenční Starwood Hotels & Resorts Worldwide za 13 miliard dolarů (313,7 miliardy korun). Vznikla tak největší hotelová společnost na světě. Do jedné hotelové skupiny nyní patří několik z nejznámějších hotelových jmen, jako Marriott, Courtyard, Ritz Carlton, Sheraton, Westi, W a St. Regis, uvedla agentura AP.

Celkem nyní Marriott vlastní 30 hotelových značek. Celý řetězec má nyní ve více než 110 zemích, včetně České republiky, 5700 hotelů a 1,1 milionu pokojů. Marriott nyní překonal skupinu Hilton Worldwide, která má 773 tisíc pokojů, a Intercontinental Hotels Group se 766 tisíc pokoji.

Firma Starwood se nabídla k prodeji v dubnu 2015, protože se jí nedařilo růst tak rychle jako konkurentům. Mimo jiné i kvůli omezené nabídce služeb v jejích hotelech, které jsou většinou menší a nemají restaurace či sály pro bankety. Často jsou také umístěné u dálnic, blízko letišť nebo u kancelářských parků na okrajích měst. Marriott svou nabídkou překonal čínskou Anbag Insurance Group. Antimonopolní úřady v USA a EU akvizici rychle schválily, čínská vláda však s povolením váhala, což zpozdilo dokončení akvizice o měsíce.

Marriott a Starwood podobně jako další hotelové společnosti vlastní velmi málo jednotlivých hotelů. Místo toho je buď provozují nebo pronajímají značky stovkám jednotlivých vlastníků, často realitním developerům.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější