Mateřská firma Tipsportu loni vydělala přes půl miliardy | E15.cz

Mateřská firma Tipsportu loni vydělala přes půl miliardy

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk/Martin Sterba

Dušan Kütner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mateřská firma sázkové a loterijní skupiny Tipsport loni dosáhla čistého zisku 577,5 milionu korun. Drtivý podíl z této částky tvoří dividendy z dceřiných firem zaměřených zejména na kurzové sázení z nerozděleného zisku za předchozí léta ve výši 559 milionů. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti, která je podle výše vkladů jedničkou na tuzemském sázkovém trhu.

Největší část dividendy tvoří příjem ze společnosti Tipsport.net, jejíž hlavní činností je provoz internetového sázení. Zisk této dceřiné firmy založené v roce 2008 stoupl loni o tři čtvrtiny na 351 milionů korun.

Výrazně, o dvě pětiny, stouply i příjmy ze sázek na 4,17 miliardy korun. Výsledky za loňský rok byly ovlivněny rozvojem live sázek, tedy sázek podaných v průběhu daného zápasu. Jejich objem vkladů se loni zvýšil na 3,5násobek roku 2009. Podíl internetových sázek na celkových sázkách v Tipsportu činí podle dřívějších informací firmy zhruba sedmdesát procent.

Firma nechtěla zisk a ziskovost komentovat. Letos v únoru pouze ředitel Tipsportu Petr Knybel uvedl, že hrubé tržby v ČR loni vzrostly o sedm procent a zisk před zdaněním meziročně klesl o pět procent kvůli růstu nákladů a investicím do internetového sázení.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah