McDonald's v Česku vloni vzrostly tržby na 4,2 miliardy | e15.cz

McDonald's v Česku vloni vzrostly tržby na 4,2 miliardy

McDonalds
McDonalds
• 
ZDROJ: E15

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americkému řetězci s rychlým občerstvením McDonald's vloni v Česku vzrostly tržby o 1,8 procenta na 4,194 miliardy korun. Po předloňském propadu se tak tržby společnosti vrátily zhruba na úroveň roku 2012. O necelá dvě procenta se zvýšil i počet objednávek v restauracích. Údaje o zisku nebo ztrátě řetězec nezveřejňuje.

„Český gastronomický trh je vysoce konkurenční. Nemůžeme zdaleka očekávat tak velký růst jako do roku 2010,“ uvedl generální ředitel McDonald's pro Česko Tomasz Rogacz. Společnost proto považuje za úspěch, že se jí podařilo vybudovat silnou a stabilní pozici. Do roku 2010 společnost meziročně rostla v desítkách procent.

V současnosti McDonald's provozuje v Česku 95 restaurací se 6300 zaměstnanci. V roce 2015 hodlá společnost investovat do designu restaurací. Novinky v nabídce pokrmů a nápojů hodlá společnost představit v únoru. Společnost v České republice podniká od roku 1992, kdy v pražské Vodičkově ulici otevřela první provozovnu.

McDonalds
Drtivou většinu své existence si fastfoodový řetězec McDonalds v podstatě nemusel stěžovat. Deset let po otevření první restaurace v roce 1955 už měl řetězec 700 podniků po celých Spojených státech. Do roku 1983 jich bylo na šest tisíc, přičemž od té doby až donedávna otevíral jen v Americe v průměru na 360 poboček ročně.

Autor: ČTK, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah