Marks & Spencer se propadl do ztráty, poprvé za téměř sto let | E15.cz

Módní řetězec Marks & Spencer se propadl do ztráty, poprvé za téměř sto let

Prodejna Marks & Spencer v britském městě Altrincham
Prodejna Marks & Spencer v britském městě Altrincham
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Britský maloobchodní řetězec Marks & Spencer (M&S) se poprvé od svého vstupu na akciovou burzu v roce 1926 propadl do ztráty. Pandemie nemoci COVID-19 totiž firmu přiravila o značnou část trežb z prodeje oděvů. Firma oznámila, že za první finanční pololetí vykázala hrubou ztrátu 87,6 milionu liber (2,6 miliardy korun) po zisku 158,8 milionu liber před rokem.

Bez zahrnutí mimořádných položek činila ztráta pouze 17,4 milionu liber. Byla tak nižší, než očekávali analytici. Ti ji odhadovali na 59 milionů liber, uvedla agentura Reuters. Celkové tržby se v pololetí, které skončilo 26. září, meziročně snížily o 16 procent na 4,1 miliardy liber (122,4 miliardy korun).

„Náš výkon byl mnohem silnější, než se zprvu zdálo možné,“ uvedl ve výsledkové zprávě šéf podniku Steve Rowe. „Podnikáme kroky nutné k tomu, abychom z této krize vyšli silnější a připraveni dosahovat úspěchů v novém světě,“ dodal.

Firma v srpnu oznámila, že kvůli dopadům šíření koronaviru zruší 7000 pracovních míst, což odpovídá téměř desetině její celkové pracovní síly. Podle tehdejšího vyjádření českého zastoupení firmy se oznámení o propouštění netýká České republiky. Marks & Spencer má v Česku podle svých internetových stránek 18 prodejen.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.