Největší zlo podle podnikatelů? Byrokracie | E15.cz

Největší zlo podle podnikatelů? Byrokracie

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia

čap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ekonomická krize sice oslabuje pozici drobných a středních podnikatelů a uvádějí ji mezi předními překážkami pro svůj byznys, ale na první místo předřazují složitou byrokracii. Při zakládání firmy odrazuje podle průzkumu společnosti Regus až 85 procent z nich.

Stav ekonomiky posunuli čeští podnikatelé na druhé místo, následuje dominantní postavení velkých firem na trhu. „Problémy, kterým podnikatelé čelí, nejsou nové, ale ukazují, jak malý efekt mají státní podpůrné iniciativy, i když se je vlády snaží dělat,“ uvedl regionální ředitel pro střední a východní Evropu ve společnosti Regus Rudd Doggen.

Více než třetina českých živnostníků uvedla, že vážnou překážkou pro jejich podnikání je také špatný přístup k úvěrům. Oproti celosvětovému průměru je na tom ale Česká republika poměrně dobře (viz. tabulka).

Největší překážky pro podnikání, jak je vidí živnostníci:

Regus průzkum Autor:
Zdroj Regus

Až 91 procent podnikatelů, kteří ztratili svou práci, navíc uvedlo, že kdyby se mohli rozhodnout, šli by do podnikání znovu. Je to více než celosvětový průměr, který činí 85 procent.

:

V dubnu po delší době poklesl počet bankrotů OSVČ

Autor: čap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.