Obavy pominuly, poptávka po dovolené v Egyptě a Tunisku roste | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Obavy pominuly, poptávka po dovolené v Egyptě a Tunisku roste

Obavy pominuly, poptávka po dovolené v Egyptě a Tunisku roste
Tunisko
• 
ZDROJ: CC BY-NC-ND 2.0: albina&kostya via Flickr

ČTK

Zájem o dovolené v Egyptě a Tunisku na termíny po hlavních prázdninách opět roste. Počet objednávek zájezdů do Egypta na září a říjen se v meziročním srovnání zvýšil o 50 procent a do Tuniska o 14 procent. Naopak poptávka po Turecku je stále nízká. Žebříček nejoblíbenějších destinací vede Řecko. Průměrné ceny last minute zájezdů na září jsou až o 3000 korun levnější než v létě. Vyplývá to z aktuálních údajů cestovních agentur.

Letos se podle Evy Sedlmajerové z portálu Dovolena.cz již nedá očekávat, že ceny last minute zájezdů do nejpopulárnějších destinací budou ještě významněji klesat. „Například u Španělska to může být naopak, zájezdy by na poslední chvíli mohly ještě podražit - podobně, jako se to stalo letos v červenci,“ dodala Sedlmajerová.

Nejžádanější destinace na období po hlavních prázdninách jsou Řecko, Itálie a Chorvatsko. „Zatímco loni bylo Turecko třetí nejoblíbenější destinací, letos kleslo až na osmou příčku,“ uvedl marketingový ředitel cestovní agentury Invia.cz Michal Tůma.

Naopak poptávka po zájezdech v zářijových a říjnových termínech do Tuniska a Egypta je meziročně vyšší v řádech desítek procent. Podle mluvčího CK Blue Style Františka Vorla je situace v Egyptě i Tunisku klidná a navíc tyto země lákají nebývale nízkými cenami. „Kombinace těchto faktorů do Tuniska a Egypta láká kromě jiných také část klientů, kteří by za normálních okolností volili Turecko, jež se v posledních měsících i přes velice příznivé ceny a výborný servis v hotelech potýká s nižší poptávkou,“ uvedl Vorel.

Turecké pláže se vylidňují, Erdogan chce Turky donutit zůstat doma

Ceny zájezdů do Egypta, Turecka či Tuniska jsou letos historicky nejnižší. Průměrná cena prodaného pobytu do Egypta se snížila podle údajů Invie o 1680 Kč na osobu na 16 355 korun, v případě Turecka pak o 2509 Kč na osobu na 15 705 korun.

„Češi aktuálně za dovolenou na září a říjen utrácejí v průměru 13 905 Kč na osobu, což je o bezmála tisíc korun méně než loni. To dokládá pokles cen zájezdů na trhu,“ dodal Tůma.

Stejně jako loni roste i letos zájem o podzimní dovolenou v exotice. „Na dovolenou do destinací jako Dominikánská republika, Thajsko nebo Srí Lanka míří nejen dvojice, ale stále častěji také rodiny s dětmi,“ dodala Sedlmajerová.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!