Penta koupila polikliniky Mediconet | E15.cz

Penta koupila polikliniky Mediconet

Marek Dospiva, Penta
Marek Dospiva, Penta
• 
ZDROJ: Anna Vackova, E15

Denisa Novotná

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Investiční skupina Penta rozšiřuje své podnikání ve zdravotnictví. Od řeckých investorů Sotiriose Zavalianise a Georgiose Kandilakise koupila firmu Mediconet, která vlastní polikliniky v Praze Na Poříčí a v Brně. Podle obchodního rejstříku je teď stoprocentním majitelem Mediconetu společnost Mediclinic. Pod touto značkou Penta buduje svoji síť lékařských ambulancí.

Mediconet má širokou korporátní klientelu z řad velkých firem. Prostřednictvím sítě Mediclinic, která má ambulance rozmístěné po celé republice, můžeme firmám nabízet zdravotní péči v místech jejich působení,“ řekl E15 mluvčí Penty Martin Danko. Značka Mediconet zůstane zachována. Cenu transakce Penta neuvedla. „Síť Mediclinic aktuálně čítá na 150 ambulancí. Postupně probíhají další akvizice, vidímě obrovský prostor pro další růst na trhu,“ doplnil Danko.

Penta vlastní v Česku také lékárenský řetězec Česká lékárna. Pod jeho značkou Dr.Max funguje v tuzemsku přes 180 lékáren. Před dvěma lety Penta získala od skupiny J&T síť diagnostických laboratoří Aeskulab.

Největším tuzemským soukromým řetězcem zdravotnických zařízení je skupina Agel, založená ocelářským magnátem Tomášem Chrenkem. Působí zejména v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Z Agelu se před čtyřmi lety vyčlenila síť soukromých ordinací Moje ambulance, která má přes dvě desítky poboček a snaží se expandovat v obchodních centrech.

Do zdravotnictví vstoupila před čtyřmi lety rovněž skupina Appian, když ovládla společnost Medicon, které patří dvě polikliniky v Praze 4 a několik lékáren.

Ve zdravotnictví investuje také finanční skupina PPF prostřednictvím dceřiné firmy PPF Healthcare. Ta v roce 2009 koupila společnost Euroclinicum, vlastnící několik regionálních poliklinik a nemocnic a laboratoře Hemalab. Bývalý spolumajitel Mediconetu Zavalianis stojí v čele dalšího menšího řetězce diagnostických a rehabilitačních center Multiscan.

Autor: Denisa Novotná

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah