Penta koupila soukromou nemocnici ve Vrchlabí | E15.cz

Penta koupila soukromou nemocnici ve Vrchlabí

Česko-německá horská nemocnice Krkonoše ve Vrchlabí
Česko-německá horská nemocnice Krkonoše ve Vrchlabí
• 
ZDROJ: Cesko-nemecka horska nemocnice Krkonose ve Vrchlabi

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Investiční skupina Penta koupila soukromou Česko-německou horskou nemocnici Krkonoše ve Vrchlabí na Trutnovsku. Ředitelem nemocnice se stal Ludvík Pelikán, doposud generální ředitel společnosti Penta Hospitals. Cena transakce zveřejněna nebyla. Bývalý ředitel Vladimír Dryml tak se svou nabídkou na odkup nemocnice neuspěl.

„Skutečně jsme podepsali kupní smlouvu s vlastníky nemocnice ve Vrchlabí. Čekáme na zápis do obchodního rejstříku a katastru nemovitostí, postupně přebíráme vedení,“ uvedl pro dnešní Hospodářské noviny investiční ředitel Penty zodpovědný za akvizice zdravotnických firem Václav Jirků.

Podpis kupní smlouvy mezi Pentou a nyní už bývalým majitelem Alexandrem Seidlem ukončil čtyřměsíční bezvládí ve vrchlabské nemocnici, které nastalo po odvolání Vladimíra Drymla z ředitelské funkce. Bývalý senátor Dryml měl o koupi nemocnice také zájem, podporu mu vyjadřovala část zaměstnanců nemocnice.

Dryml podle deníku postup bývalého majitele kritizuje. „Bez doktorů a koncepce neobstojíte a to Penta nemá,“ uvedl. Listu sdělil, že tím pro něj práce ve Vrchlabí skončila. „Myslím, že jsou jiné nemocnice, kde budou mít zájem o mou práci. Chci pracovat s lidmi, kterým mohu podat ruku, to už ve Vrchlabí nepůjde,“ dodal.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah