Penta Hospitals koupila majoritní podíl ve skupině Alzheimer Home | E15.cz

Vše o vizionářích

Vše o vizionářích Vstoupit do speciálu

Penta vstupuje do sociálních služeb, ovládne skupinu Alzheimer Home

ČTK

Společnost Penta Hospitals CZ koupila majoritní podíl ve skupině Alzheimer Home, která provozuje specializovaná zařízení pro péči o nemocné s Alzheimerovou chorobou v Praze a okolí. Od zakladatelů v čele s exposlancem Borisem Šťastným získala tři zařízení s celkovou kapacitou 220 lůžek. Další domy s kombinovanou zdravotní a sociální péčí Alzheimer Home buduje, takže celková lůžková kapacita by se měla do konce roku zdvojnásobit. Firma to oznámila v tiskové zprávě. Cenu ani výši podílu nechtěla komentovat.

Pro Pentu Hospitals, která v České republice provozuje pět nemocnic a další zdravotnická zařízení, jde o posun do oblasti sociálních služeb.

"Počet pacientů trpících Alzheimerovou chorobou a dalšími formami degenerativních onemocnění stále roste a s ohledem na demografický vývoj bude bohužel tento trend pokračovat. Alzheimer Home jsou moderní zařízení s rodinným zázemím a profesionálním ošetřovatelským týmem. Chceme navázat na dosavadní skvělou práci a poskytovat pacientům kvalitní a komplexní péči," uvedla jednatelka Penty Hospitals CZ Barbora Vaculíková.

Jak žít 120 let? Odpovědi najdete v magazínu E15. Získat ho můžete zde >>>
E15 Premium - Jak žít 120 let

Alzheimer Home si zachová stávající management. Firma bude čerpat ze synergií s ostatními zdravotnickými zařízeními skupiny Penta Hospitals CZ i ze spolupráce se sítí lékáren Dr. Max, která rovněž patří mateřské společnosti Penta Investments.

"Vstup skupiny Penta přispěje Alzheimer Home k dalšímu rozvoji a posílení jeho pozice významného hráče v oblasti sociálních služeb. Už nyní představujeme předního poskytovatele v Praze, spojení s tak silným investorem nám však napomůže k další expanzi na celorepublikové úrovni, a především povede k dalšímu rozvoji služeb pro naše klienty," dodal zakladatel a spoluvlastník Alzheimer Home Šťastný.

Rozdělování peněz na péči vrcholí. Záchranky nepokryjí ani růst platů

Alzheimer Home v současnosti provozuje své domovy v Praze 4 - Kunraticích, Praze 8 - Libni a středočeských Pyšelích. Během několika měsíců přibudou dvě nová zařízení v Praze 22 - Pitkovicích a Praze 12 - Modřanech. Do konce letošního roku tak přesáhne kapacita ústavu 420 lůžek.

Penta Hospitals CZ patří do skupiny Penta Investments. Provozuje nebo vlastní nemocnice ve Vrchlabí, Sokolově, Ostrově, Sušici, Psychiatrickou nemocnici v Písku a několik ambulantních zařízení.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!