Praha kvůli nízké účasti zrušila miliardový tendr na svoz odpadu | E15.cz

Praha kvůli nízké účasti zrušila miliardový tendr na svoz odpadu

Praha kvůli nízké účasti zrušila miliardový tendr na svoz odpadu
Odvoz komunální odpadu příští rok podraží.
• 
ZDROJ: sedmička - Tomáš Kubela

ČTK
vag

Vedení Prahy stále nedokázalo vyřešit problémy s odpadem. Podle věstníku veřejných zakázek muselo zrušit miliardový tendr na svoz a nakládání s komunálním odpadem, protože se přihlásil pouze jeden uchazeč. Vítěz soutěže měl služby zajišťovat od listopadu po dobu jednoho roku. Jak bude město postupovat dál, není jasné.

Zakázku vypsala Praha na konci dubna, její předpokládaná hodnota měla být 1,082 miliardy korun bez daně z přidané hodnoty.

Město mělo původně uzavřenou desetiletou smlouvu na svoz odpadu s akciovou společností Pražské služby. Smlouva skončila na konci roku 2011. Praha chtěla vybrat nového dodavatele, ale tendr kvůli pochybnostem nakonec zrušila. Nejnižší nabídka totiž byla o více než tři miliardy vyšší než magistrát očekával.

Od té doby Praha několikrát po sobě smlouvu s Pražskými službami prodloužila. Naposledy v prosinci loňského roku zadala firmě zakázku na deset měsíců za 826 milionů korun.

Více než miliardový tendr vedení města na jaře vypsalo i přesto, že několik měsíců tvrdilo, že chystá šestiletou zakázku s předpokládanou hodnotou 7,34 miliardy korun bez DPH. Otevřené výběrové řízení ale dosud vypsáno nebylo.

Praha zároveň usiluje o odkup podílu ve výši asi 17,3 procenta, který v Pražských službách vlastní společnost Northward Holding Limited. Ta jej na konci loňského roku koupila od skupiny Natland. Praha v Pražských službách ovládá 77 procent akcií.

Autor: ČTK, vag
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!