Pražským hoteliérům se v červnu dařilo, zdražili skoro o desetinu | e15.cz

Pražským hoteliérům se v červnu dařilo, zdražili skoro o desetinu

Hotel Metropol
Hotel Metropol
• 

ČTK, vag

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ceny ubytování v pražských hotelích se v červnu meziročně zvýšily o téměř osm procent na 2066 korun za noc a pokoj, ve většině světových metropolí přitom klesaly, uvedl server Hotel.info. V žebříčku vybraných turistických metropolí je Praha na 20. místě.

V čele žebříčku je New York s cenou 5879 korun, následují Sydney a Moskva. Největší pokles si připsala Varšava, kde noc v hotelu zlevnila po skončení fotbalového mistrovství Evropy o 47 procent na 2112 korun.

„Ve Varšavě a Kyjevě se náklady na ubytování znovu vrátily na běžnou úroveň. Zatímco během evropského šampionátu se v minulém roce ceny částečně vyšplhaly do enormních výšek, bylo ve srovnání s červnem 2012 nyní požadováno výrazně méně,“ uvedl server. V ukrajinské metropoli noclehy zlevnily téměř o 40 procent na 2744 korun.

Dříve velmi drahé Tokio se díky oslabení japonské měny stalo pro turisty lákavějším cílem. Ceny ubytování v červnu ve srovnání se stejným měsícem roku 2012 klesly zhruba o čtvrtinu na 3187 korun.

Ceny hotelů v červnu 2013 a 2013:

Ceny v hotelích v červnu 2012 a 2013Autor: Hotel.info
Zdroj: Hotel.info

Podle studie PricewaterhouseCoopers European Cities Hotel Forecast 2013 stoupla loni průměrná obsazenost pražských hotelů na 69 procent. V roce 2010 byla na 61,5 procenta.

Podle studie se letos pozitivní trend na trhu hotelů zastaví. Odborníci z PwC počítají se stagnací obsazenosti hotelů a mírným poklesem ceny. O největší počet přenocování v pražských hotelech se letos podle analýzy postarají návštěvníci z Ruska. Ti v roce 2012 vystřídali v čele žebříčku Němce.

Polemika: Pomohou tajné kontroly v českých hotelech?

Autor: ČTK, vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah