Prodej nových aut se v říjnu vrátil k růstu. Mezi kupci převládají firmy | E15.cz

Prodej nových aut se v říjnu vrátil k růstu. Mezi kupci převládají firmy

auta, Škoda
auta, Škoda
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Trh s novými osobními automobily v Česku se v říjnu vrátil k růstu, když prodej stoupl o 7,4 procenta na 15 963 aut. Za deset měsíců se počet registrací nových aut podle Svazu dovozců automobilů zvýšil o 3,3 procenta na 147 022 vozů. Mezi kupci převládaly firmy, které tvořily 60 procent zákazníků.

První místo prodejního žebříčku si za letošní rok udržela Škoda s růstem o 3,5 procenta na 45 552 prodaných vozů a podílem téměř 31 procent. Následují Hyundai, který zvýšil prodej o třetinu na 12 853 aut, a Volkswagen, který rostl o 1,4 procenta na 12 579 prodaných automobilů. Na dalších místech skončily značky Ford, Renault, Kia a Peugeot.

Benzinový pohon mělo 56 procent prodaných aut, diesely tvořily 41 procent. Dovoz ojetých aut do října klesl o čtyři procenta.

Prodej nových lehkých užitkových aut klesl o desetinu na 9338 vozů, největší podíl na trhu měly značky Volkswagen, Ford a Fiat. Kategorie nákladních aut zaznamenala pokles o 6,4 procenta na 6028 vozů. Prodej autobusů se snížil o více než osm procent na 573 vozidel. Podobně klesl i prodej motocyklů na 14 483 strojů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.