Prodejce aut TUkas plánuje další akvizici, má ji na stole ÚOHS | E15.cz

Prodejce aut TUkas plánuje další akvizici, má ji na stole ÚOHS

Autosalon TUkas
Autosalon TUkas
• 
ZDROJ: tukas.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Skupina TUkas chce koupit společnost ČSAO Praha - Černokostelecká, která prodává a zajišťuje servis vozů Škoda. Transakci začal posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Nedávno skupina oznámila, že kupuje také firmu Auto Adámek, která prodává a zajišťuje servis vozů Škoda a Ford.

ÚOHS bude posuzovat oblast podeje nových a ojetých osobních automobilů, což je sortiment, kterým se ČSAO Praha - Černokostelecká zabývá. Firma se specializuje na vozy Škoda. Na trhu působí od roku 1997. V roce 2013 její výnosy překročily 400 milionů korun.

ÚOHS by měl fúzi povolit do jednoho měsíce od zahájení správního řízení. Vede pouze zjednodušené řízení.

TUkas Group patří mezi největší prodejce značek Škoda, VW, Opel a Volvo v ČR a zároveň nabízí autorizovaný servis značek Audi a Mercedes Benz. Za rok prodá kolem 3100 nových a ojetých vozů, má zhruba 30 tisíc servisních zakázek a provozuje vlastní síť čerpacích stanic. Roční obrat skupiny za rok 2014 dosáhl 1,95 miliardy korun.

TUkas – komplexně pro šest značek

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.