Řetězec Metro prodal 11 středoevropských obchodů, bude si je pronajímat | E15.cz

Řetězec Metro prodal 11 středoevropských obchodů, bude si je pronajímat

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Společnost Metro Properties, která je realitní divizí německé obchodní firmy Metro, prodala nemovitosti jedenácti svých prodejen ve střední Evropě, včetně tří v České republice. Firmy Metro a Makro Cash & Carry budou tyto prodané nemovitosti nadále využívat prostřednictvím dohod o dlouhodobém pronájmu. Prodej byl dokončen minulý měsíc, hodnota transakce činila více než 250 milionů eur (6,5 miliardy korun), uvedla firma v tiskové zprávě.

Prodané nemovitosti zahrnují pět obchodů Makro v Polsku, tři obchody Metro v Maďarsku a tři obchody Makro v České republice, a to konkrétně v Praze. Kupcem nemovitostí je vídeňská společnost FLE z francouzské skupiny LFPI.

Skupina Metro má ve 26 zemích přes 770 velkoobchodů Cash & Carry, které zaměstnávají více než 150 tisíc lidí. V České republice je skupina Metro zastoupena od roku 1997. Její divize Makro Cash & Carry ČR provozuje v Česku 13 velkoobchodních center.

Mezi akcionáře společnosti Metro patří investiční skupina EP Global Commerce (EPGC) českého miliardáře Daniela Křetínského a slovenského investora Patrika Tkáče, která nedávno neuspěla s nabídkou na převzetí podniku.

PZN redakce: Daniel Křetínský je spolumajitelem vydavatelství Czech News Center, které provozuje také ekonomický web E15.cz.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah