Rockaway Travel a Invia již vlastní 100 procent akcií polské Travelplanet | E15.cz

Rockaway Travel a Invia již vlastní 100 procent akcií polské Travelplanet

Rockaway Travel a Invia již vlastní 100 procent akcií polské Travelplanet
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Pepelopex via Wikimedia Commons (GFDL)

ČTK

Česká společnost Rockaway Travel spolu se svou divizí Invia.cz získaly 100 procent akcií polské cestovní společnosti Travelplanet.pl. Rockaway Travel v březnu oznámila, že spustí tendr na odkup 12,01 procenta akcií v polské firmě, které zatím nevlastní. Po dokončení tendru hodlá stáhnout akcie Travelplanet.pl z varšavské akciové burzy.

Invia koupila kontrolní podíl v polské Travelplanet.pl v roce 2011. Postupně svůj podíl zvýšila až na 88 procent. Skupina Invia působí v Česku, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku a loni zprostředkovala prodej zájezdů a dalších cestovních služeb za sedm miliard korun, meziročně o miliardu korun víc.

Podle výroční zprávy zisk společnosti Invia.cz připadající vlastníkům v roce 2014 dosáhl 74 milionů korun. Investiční skupina Rockaway koupila firmu letos v únoru.

Polská internetová cestovní agentura Travelplanet.pl začala prodávat zájezdy v roce 2001. S akciemi firmy se od roku 2005 obchoduje na varšavské burze. Součástí podniku jsou portály Travelplanet.pl, Aero.pl, Hotele24.pl a Zingtravel.pl.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!