Šmicer vlastní tři hotely v Mariánských Lázních, teď ještě investoval do Tančícího domu | E15.cz

Šmicer vlastní tři hotely v Mariánských Lázních, teď ještě investoval do Tančícího domu

Jan Pavec

Jan Pavec

Zářijové otevření hotelu v pražském Tančícím domě není pro bývalého fotbalistu Vladimíra Šmicera první investicí do hotelnictví. Ještě během jeho působení v anglickém Liverpoolu se mu naskytla možnost koupit hotel v Mariánských Lázních. „Když jsem viděl, že to fungovalo, přikoupil jsem ještě dva další,“ řekl někdejší reprezentant a vítěz Ligy mistrů serveru E15.

Na západě Čech Šmicer budovy vlastní a pronajímá hotelovým provozovatelům, hotel v Tančícím domě ale spolu s dalšími čtyřmi společníky spravuje. Mezi nimi je například Josef Slanař podnikající v účetnictví, nebo vydavatel golfového časopisu Golf Punk Bohumil Kabeláč.

„My spolu hrajeme golf už osm let. V Praze jsme jezdili kolem Tančícího domu a viděli jsme, že jsou v něm kanceláře k pronájmu,“ popisuje bývalý fotbalista počátky investice do známé architektonické památky. „Nápad pak vznikl během jednoho z víkendů, kdy hrajeme jenom golf.“

Vše o Vladimírovi Šmicerovi si přečtěte zde

Prvotním nápadem bylo zřízení pěti apartmánů na jednom z podlaží budovy, majitel Pražské správy nemovitostí Václav Skala měl ale k dispozici ještě jedno patro navíc. Plán se tak změnil na čtyřhvězdičkový hotel s jednadvaceti pokoji. Šmicer očekává, že většinu klientely budou tvořit cizinci.

„Začali jsme na tom dělat v březnu, neoficiálně už jsme otevřeli v srpnu,“ uvedl Šmicer. Práce urychlil fakt, že podlaží byla prázdná a nebylo proto potřeba nic bourat. I tak se ale nakonec celková investice pěti společníků vyšplhala na hladinu kolem 25 milionů korun.

Další dvě patra v Tančícím domě jsou v současné době obsazená kancelářemi. Společnost Luxury Suites, která investici zastřešuje, ovšem dostala příslib, že po vypršení stávajících nájemních smluv se dá jednat o dalším rozšíření.

Šmicer tvrdí, že peníze nebyly hlavním motivem investice. „Chceme prodat to místo i budovu. Bude více vidět i žít a ta atraktivita může pomoci i nám,“ vysvětluje bývalý fotbalista. Hotelu může podle něj jeho slavné jméno přispět k marketingu, články o jeho otevření už vyšly ve Francii i Velké Británii, kde Šmicer dříve hrál.

Investice do Tančícího hotelu nemusí být jeho poslední, nabídky prý dostává často. Navíc už po odchodu miliardáře Jiřího Šimáněho nijak nepůsobí v managamentu své srdcové Slavie, se kterou získal tři tituly a kde naposledy působil jako člen představenstva.

„Jaroslav Tvrdík si přivedl svoje lidi a já mezi nimi nejsem,“ řekl Šmicer E15. I když člen představenstva Tomáš Bůzek v červnu podle deníku Sport sliboval bývalému fotbalistovi nějakou formu spolupráce, nakonec k ní nedošlo.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.