Sponzorem fotbalové ligy bude i Fortuna, má přispět 25 miliony | E15.cz

Sponzorem fotbalové ligy bude i Fortuna, má přispět 25 miliony

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jedním ze sponzorů první fotbalové ligy se podle Lidových novin stane sázková kancelář Fortuna. Společnost bude podle listu dvě sezony přispívat do tuzemského fotbalu 25 miliony korun, které by měly putovat hlavně do nižších soutěží v čele s druhou ligou, a poté by se měla stát titulárním sponzorem nejvyšší soutěže. Tím je momentálně od minulého týdne firma ePojisteni.cz.

Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta ale listu dohodu nepotvrdil, stejně jako Fortuna. „Počkejte si na páteční tiskovou konferenci,“ uvedl Pelta pro LN. „S FAČR jsme v kontaktu dlouhodobě a o možnostech vzájemné spolupráce diskutujeme,“ dodal mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Minulý čtvrtek se novým titulárním sponzorem první ligy stal internetový vyhledávač pojištění ePojisteni.cz, který nahradil v názvu loterijní společnost Synot. Smlouva byla uzavřena na dva roky. Finanční záležitosti kontraktu nebyly zveřejněny, Synot údajně dával do ligy 60 milionů korun.

Podle Lidových novin se vyhledávač ePojisteni.cz stal titulárním sponzorem ligy i proto, že jedním z dalších partnerů asociace je jiná sázková společnost Tipsport a soutěž tak nemůže nést název Fortuna liga.

Podle listu stále není vyloučeno, že na sponzorování ligy se bude podílet i čínská firma. Společnost CEFC je většinovým vlastníkem pražské Slavie a také partnerem reprezentace.

Fortuna je nejstarší českou kurzovou sázkovou kanceláří a na tuzemském trhu jí co do objemů přijatých sázek patří druhé místo za Tipsportem. Navíc je největší společností svého druhu ve střední Evropě, vedle Česka nyní působí také na Slovensku a v Polsku. Do fotbalu přispívala už v minulosti, byla například generálním partnerem pražské Sparty.

Jedním ze spoluzakladatelů společnosti byl textař a možný kandidát na českého prezidenta Michal Horáček. Na konci roku 2004 koupila Fortunu společnost Penta.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah