Štěstí? Sazka otevře první vlastní kavárny | E15.cz

Štěstí? Sazka otevře první vlastní kavárny

Dušan Kütner

Lídr na tuzemském trhu číselných loterií, společnost Sazka, se pouští do dosud neznámého byznysu. V pátek oficiálně otevře v obchodním centru Flora v Praze první restaurační podnik s názvem Kavárna štěstí. Postupně plánuje otevřít ještě další dvě – druhá bude v ulici Národní a třetí na Budějovické.

„Jsme první na světě, kdo se rozhodl propojit svět kávy a gastronomie se světem loterií,“ uvedl generální ředitel Sazky Robert Chvátal. Lákat návštěvníky budou podniky nejen kávou, ale i loteriemi. V Kavárně štěstí tak bude součástí nabídky i speciální Šťastné menu, které si zákazníci budou moct objednat a dostanou k nápoji i los v ceně menu.

Celková investice do konceptu Kaváren štěstí činí řádově desítky milionů korun. „Není to investice do jedné kavárny, ale do vývoje konceptu, designu, technologií, které budeme využívat i v dalších podnicích,“ podotkl Chvátal. Pokud se provoz osvědčí, hodlá Sazka rozšířit projekt prostřednictvím franšíz po celé republice.

Sazka se stává největší loterní firmou, dostala licenci od ministerstva

Sazka se otevřením kavárny hodlá dál posunout od čistě loterijní společnosti směrem k zábavní. „Dlouhodobě se chceme profilovat jako zábavní firma, která probouzí v lidech touhu prožít velké sny a Kavárna štěstí je jedním z kroků, jak toho dosáhnout,“ podotkl Chvátal.

Firma s jedenáctimiliardovým obratem provozuje terminály na zhruba sedmi tisících místech, vsadit si Sportku a další hry lze i na dalších několika tisících místech v obchodních řetězcích či na čerpacích stanicích. Sazka ale začala budovat i své vlastní značkové prodejny. Mezi nové prodejní kanály budou patřit právě i Kavárny štěstí.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!