Swarovski zavře závody v Česku a Číně | E15.cz

Swarovski zavře závody v Česku a Číně

Swarovski zavře závody v Česku a Číně
Swarovski
• 
ZDROJ: CC BY-NC-ND 2.0: David Panevin via Flickr

ČTK

Rakouská firma na výrobu křišťálového skla Swarovski se chystá zavřít své závody v Česku a v Číně. Investovat chce prý hlavně do centrály v Tyrolsku a do nové pobočky v Srbsku.

V Česku by podle agentury APA firma měla v průběhu tohoto roku ze závodu v Jablonci nad Nisou propustit zhruba 75 zaměstnanců, dalších asi 200 lidí přijde údajně o práci v čínském městě Ťing-šang.

V Číně prý patří k důvodům pro odchod hlavně fakt, že konkurenční podmínky firmě údajně nedovolují „vyrábět v souladu s vlastními vysokými nároky na obchodní etiku a kvalitu a zároveň za pokrytí všech nákladů“. Bližší důvody pro opuštění České republiky firma nesdělila.

Přesun do Rakouska

Výroba se prý do budoucna soustředí především do kmenového závodu v rakouském Wattensu. Do jeho modernizace chce Swarovski v příštích třech letech investovat až 90 milionů eur (téměř 2,5 miliardy korun). Další investice budou směřovat do nové pobočky v severosrbském městě Subotica.

Firma Swarovski patří k předním světovým výrobcům šperků a komponentů z křišťálu, brusných a lešticích nástrojů, optických zařízení a syntetických drahokamů.

Daniel Swarovski: Skleněný svět

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!