TMR koupila skiareál v polských Beskydech, investuje do něj stovky milionů | E15.cz

TMR koupila skiareál v polských Beskydech, investuje do něj stovky milionů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Slovenská firma Tatry mountain resorts (TMR), která provozuje skiareály na Slovensku i v Česku, koupila 97 procent akcií lyžařského střediska Szczyrkowski ośrodek narciarski (SON) v polském Szczyrku. Detaily transakce ale společnost neupřesnila. V minulosti se TMR neúspěšně ucházela o koupi lanovek na polské straně Tater.

„Koupí střediska v Szczyrku se stáváme středoevropskou firmou s významnými horskými středisky na Slovensku v Tatrách, v Česku ve Špindlerově Mlýně, jakož i v Polsku,“ komentoval novou akvizici předseda představenstva TMR Bohuš Hlavatý.

Středisko v Szczyrku na polské straně Beskyd disponuje podle TMR 25 kilometry sjezdovek. Na rozvoj a modernizaci areálu plánuje firma v nejbližších letech vynaložit 30 milionů eur (820 milionů Kč). Investovat hodlá do výstavby nových lanovek, zasněžovacího systému a další infrastruktury tak, aby se lyžařské středisko SON dostalo na úroveň nejrozvinutějších lyžařských areálů v Polsku.

TMR v minulosti investovala více než 140 milionů eur do rozvoje horských středisek ve Vysokých a Nízkých Tatrách na Slovensku. Koupila i slovenský akvapark Tatralandia a podílí se i na provozu největšího českého skiareálu ve Špindlerově Mlýně.

V uplynulém finančním roce, který skončil loni v říjnu, TMR zvýšila zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) o třetinu na 18,6 milionu eur. Výnosy vzrostly o 24 procent na 54,3 milionu eur.

Vývoj akcií TMR na pražské burze za poslední rok:

akcie TMRAutor: Akcie.cz
Zdroj: Akcie.cz

Slovenský miliardář Rattaj chce koupit další české lyžařské areály

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah