Unimex miliardáře Šimáně útočí na hobbymarket Baumax | E15.cz

Unimex miliardáře Šimáně útočí na hobbymarket Baumax

Baumax
Baumax
• 
ZDROJ: profimedia.cz
Daniel Novák

Daniel Novák

Skupina Unimex, jejíž většinu vlastní miliardář Jiří Šimáně, si chce ukrojit další díl z trhu s potřebami pro kutily a zahrádkáře. Plánuje postavit v Kladně nový hobbymarket, a to v sousedství stávajícího nákupního centra Oáza.

Projekt není dobrou zprávou pro rakouský Baumax, který má provozovnu v kladenských Kročehlavech také. Na Baumax ostatně Unimex zaútočil také v Jihlavě, kde Šimáně otevřel nový hobbymarket už minulý týden.

Šimáněho skupina chce stavbu v Kladně dokončit na začátku roku 2016. Prodejní plocha hobbymarketu má být zhruba 7900 metrů čtverečních, což je přibližně stejně jako zánovní obchod v Jihlavě postavený přibližně za čtvrt miliardy korun. Kromě hobbymarketu chce firma část nového objektu v Kladně pronajímat i dalším obchodníkům.

Unimex v Česku provozuje jako franšízu šest hobbymarketů OBI. Šimáně má většinový podíl také ve společnosti Uni Hobby, které patří právě nová prodejna v Jihlavě a obchod ve Valašském Meziříčí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.