UPC loni výrazně snížila ztrátu, dařilo se jí nejlépe od roku 2007 | E15.cz

UPC loni výrazně snížila ztrátu, dařilo se jí nejlépe od roku 2007

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Jan Sedlak

Dušan Kütner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší tuzemský kabelový operátor UPC ČR loni podstatně ubral ze své čisté ztráty, která skončila tak na 1,6 milionu korun. O rok dříve činila 136 milionů a v roce 2010 dokonce 277 milionů korun. Téměř dvoumilionová ztráta je nejlepším výsledkem UPC od roku 2007, odkdy se pohybuje v červených číslech. Vyplývá to z dokumentů, jež má deník E15 k dispozici. Firma se k loňským výsledkům nevyjádřila.

Tržby české UPC, která je dceřinou firmou nadnárodního kolosu Liberty Global, loni klesly o necelé dvě procenta na 4,43 miliardy korun. O téměř devět procent na 1,82 miliardy klesly příjmy z poskytování kabelové televize. Naopak tržby za internet a hlasové služby včetně telefonních linek stouply o 7,4 procenta na 2,32 miliardy. Počet předplatitelů kabelové televize UPC ČR loni na konci roku meziročně klesl o čtyři procenta na 482 tisíc. Počet uživatelů internetu a telefonů naopak meziročně stoupl o procento na 633 tisíc.

Výsledky hospodaření UPC ČR Autor:

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.