V cestovním ruchu se formuje holding s obratem 750 milionů korun | E15.cz

V cestovním ruchu se formuje holding s obratem 750 milionů korun

ČTK

Travel holding ze skupiny TNI Group koupil cestovní kancelář Vítkovice Tours specializovanou na Chorvatsko. Vzniká tak cestovní skupina s obratem blížícím se 750 milionů korun a počtem klientů 75 000. Nyní holding vlastní již CK Viamare a VTT.

"Konsolidace středně velkých cestovních kanceláří do Travel Holdingu nám umožní být silnější a lépe obstát v silné konkurenci na českém trhu," uvedl člen představenstva TNI Group Ivan Lackovič.

CK Vítkovice Tours je jedničkou na Jadran, Viamare a VTT mají širokou nabídku dovolených v Řecku. V nabídce na léto 2018 mají 30 řeckých destinací, Kypr, Chorvatsko a Černou horu, Bulharsko, Maltu a Sicílii a rovněž řadu lyžařských destinací.

"Budeme i nadále rozvíjet náš hlavní program, tj. destinace v Řecku, na Kypru, Jadranu a Bulharsku. Klienti oceňují náš přístup specialisty s detailními znalostmi destinací. Značný prostor do budoucna vidíme i v oblasti individuální turistiky a dovolené šité na míru, kde máme značku Travel First Class," dodal Lackovič.

Český prodejce letenek Kiwi.com je na prodej za nejméně deset miliard korun

Cílem holdingu je pod jednotlivými zavedenými značkami Viamare, VTT a Vítkovice Tours dále působit jako specialisté na příslušné destinace a posilovat v nich do budoucna svoje postavení.

Mezi největší tuzemské cestovní kanceláře patří Čedok, CK Blue Style, Alexandria, Exim tours a skupina Fischer, která sdružuje značky Fischer, Nev-Dama, Privileq a eTravel.cz. Exim tours loni vykázala tržby na úrovni čtyř miliard korun, Čedok 1,76 miliardy korun a Fischer 3,94 miliardy korun.

Na českém trhu působí celkem 845 pojištěných cestovních kanceláří. Tržby cestovních kanceláří na českém trhu se podle Českého statistického úřadu v posledních letech pohybují kolem 50 miliard korun.

Amsterdam mohutně podporoval cestovní ruch, teď si ale město s davy turistů neví rady

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!