Veterináři stahují z trhu 10 tun polského kuřecího kvůli salmonele | E15.cz

Veterináři stahují z trhu 10 tun polského kuřecího kvůli salmonele

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: e15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Státní veterinární správa (SVS) nechala stáhnout z trhu zásilku více než deseti tun mraženého kuřecího masa z Polska kvůli výskytu bakterií salmonely. Blíže nespecifikované množství masa se již prodalo, část zásilky byla distribuována také na Slovensko, informoval mluvčí SVS Petr Pejchal.

Potenciálně nebezpečným výrobkem jsou Balené hluboce mražené kuřecí stehenní řízky bez kosti a kůže, třída jakosti A, identifikační označení výrobce:PL 12030323 s datem minimální trvanlivosti 29.3. 2016. Zásilka Zboží v baleních 6 x 2 kg vážila celkem 10,2 tuny. „Zakoupený výrobek je možné vrátit v místě prodeje,“ uvedl mluvčí.

Přítomnost salmonel prokázalo čtvrteční laboratorní vyšetření. Za přestupek hrozí dovozci ve správním řízení až milionová pokuta. Informace o nálezu byla vložena do systému RASFF, jímž se státy EU varují před nebezpečnými produkty.

Střevní bakterie salmonely vyvolávají průjmové onemocnění salmonelózu. Do organismu bakterie pronikají výhradně ústy a vylučují se stolicí, případně močí. K přenosu nákazy dochází potravinami nebo prostřednictvím nemytých rukou.

Salmonely lze zničit dostatečným tepelným zpracováním potraviny. Pro silného a zdravého jedince nebývá onemocnění obvykle nebezpečné. Ohroženi mohou být starší či nemocní lidé a malé děti, hůře se totiž vyrovnávají s velkými ztrátami tekutin.

Lekce z Kebabistánu. Česká výroba kebabu funguje jako montovna

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah