Výrobce her Zynga snížil ztrátu, dál však přichází o hráče | E15.cz

Výrobce her Zynga snížil ztrátu, dál však přichází o hráče

Centrála společnosti Zynga v San Francisku
Centrála společnosti Zynga v San Francisku
• 
ZDROJ: CC BY-NC-ND 2.0: Effie.Y. via Flickr

ČTK

Ztráta amerického výrobce internetových her Zynga ve druhém čtvrtletí klesla o více než polovinu na necelých 27 milionů dolarů (666 milionů korun) z 62,5 milionu dolarů před rokem. Tržby společnosti stouply o více než 30 procent na 200 milionů dolarů, počet aktivních hráčů se však snížil téměř o pětinu na 83 milionů.

Zynga se v posledních letech potýká s přesunem hráčů k chytrým telefonům a počítačovým tabletům. Největší hity firmy, například hry FarmVille a Mafia Wars, se totiž hrají především na osobních počítačích. Před třemi lety měla firma 300 milionů aktivních hráčů.

V dubnu se do čela podniku vrátil jeho zakladatel Mark Pincus, který zvýšil důraz na vydávání her pro mobilní zařízení a na snižování nákladů. Společnost hodlá ve čtvrtém čtvrtletí uvést na trh mobilní hry Dawn of Titans a CSR2. „Čtvrté čtvrtletí bude skutečně tím, které určí osud firmy Zynga,“ uvedl analytik Chris Merwin ze společnosti Barclays.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.