Zisk majitele Becherovky v pololetí vzrostl o devět procent | E15.cz

Zisk majitele Becherovky v pololetí vzrostl o devět procent

Drtivou většinu zisku si jako dividendu ponechá jediný
akcionář, francouzský koncern Pernod Ricard
Drtivou většinu zisku si jako dividendu ponechá jediný akcionář, francouzský koncern Pernod Ricard
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzskému výrobci alkoholických nápojů Pernod Ricard vzrostl v prvním fiskálním pololetí zisk o devět procent na 909 milionů eur (25,6 miliardy korun). K růstu přispěl vysoký prodej šampaňského a whisky a silná poptávka v USA a na některých rozvíjejících se trzích podpořená poklesem eura vůči dolaru. Pernod Ricard vlastní také českou likérku Jan Becher - Karlovarská Becherovka (JBKB) a je druhým největším výrobcem lihovin na světě za britskou firmou Diageo.

Příjmy se za šest měsíců do konce prosince zvýšily o šest procent. Vysoký prodej whisky Jameson a šampaňského Perrier-Jouët vyrovnal pokles prodeje vodky Absolut a whisky Chivas Regal Scotch. Bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů příjmy stouply o čtyři procenta, uvedl list The Wall Street Journal.

Prodej v Evropě se snížil o dvě procenta, na americkém kontinentu se ale naopak zvýšil o čtyři procenta a v Asii a zbytku světa o 14 procent. Firma však varovala, že poptávka v Číně, která dříve bývala hlavním pohonem růstu, zůstává slabá a prodej se zde snížil o dvě procenta. Prodej v Číně klesá od roku 2013, kdy vláda spustila protikorupční kampaň.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah