Zisky T-Mobilu v Česku výrazně vzrostly | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Zisky T-Mobilu v Česku výrazně vzrostly

ČTK

Operátor T-Mobile zvýšil v prvním pololetí tržby v Česku meziročně o 2,5 procenta na 13,59 miliardy korun. Provozní zisk EBITDA stoupl o 5,1 procenta na 5,9 miliardy korun. 

Počet uživatelů mobilních služeb vzrostl proti loňskému prvnímu pololetí o 0,8 procenta na 6,224 milionu. Z toho zhruba 4,1 milionu tvořili tarifní zákazníci. Počet zákazníků fixních služeb se zvýšil o 39,4 procenta na 290 tisíc. Televizní služby využívalo 113 tisíc klientů, což představuje dvojnásobek proti loňskému pololetí.

V únoru to bylo rok, kdy operátor uvedl na trh službu Magenta 1, spojující mobilní a fixní služby. Dvě třetiny zákazníků nyní využívají kombinaci mobilních a fixních služeb a 70 procent nových aktivací fixních služeb se odehrává v rámci Magenta 1, uvedla firma.

Čínská centrální banka stabilizuje kurz jüanu, analytik banky Goldman Sachs ale krotí optimismus

Zatímco počet provolaných minut i odeslaných SMS v síti T-Mobile zůstává dlouhodobě stabilní, objem datových služeb roste. Objem dat přenesených v kombinovaných službách (mobilní data, Internet bez drátu, Pevný internet vzduchem a Pevný internet do zásuvky) meziročně vzrostl o téměř 99 procent na 135 tisíc TB. V mobilních sítích (mobilní data, Internet bez drátu) to bylo téměř 35 tisíc TB. Další výrazný růst v této oblasti očekává firma ve 3. čtvrtletí jako výsledek kampaně Neomezené léto.

V první polovině roku operátor dál rozšiřoval své LTE sítě. K poslednímu červnu nejrychlejší mobilní síť T-Mobile pokrývala 99,17 procenta populace v ČR, kombinované pokrytí 3G a LTE dosáhlo 99,26 procenta.

Konkurenční operátor O2 zvýšil v pololetí konsolidované výnosy o dvě procenta na 19 miliard korun. Poprvé po deseti letech rostly i výnosy v pevné síti. Zisk kvůli zvýšeným odpisům klesl o šest procent na 2,6 miliardy korun.

Evropská komise podezřívá české T-Mobile, O2 a CETIN z omezování konkurence

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!