Značka Interspar v Česku končí. Příští rok ji nahradí Albert | E15.cz

Značka Interspar v Česku končí. Příští rok ji nahradí Albert

Interspar v karlovarském nákupním centru Kolonáda
Interspar v karlovarském nákupním centru Kolonáda
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
První prodejna řetězce Interspar v Praze Jahodnici se již proměnila na Albert, během příštího roku značka Interspar zmizí z českého trhu. Ahold letos převzal ztrátové prodejny Interspar za 5,2 miliardy korun. Po dokončení transakce budou mít jeho prodejny Albert víc než pětinový podíl na trhu. Interspar měl v Česku 50 prodejen, z toho 14 supermarketů a 36 hypermarketů.

“Přeměna prodejen na Alberty by měla být dokončena během příštího roku,“ uvedla mluvčí řetězce Judita Urbánková. Albert se díky této transakci se stane jedničkou na českém trhu. „Dle stávající situace na trhu je odhad (podílu na trhu) 21 procent,“ dodala mluvčí.

Ahold musí po převzetí prodejen Interspar prodat pět obchodů v České Lípě, Litoměřicích, Táboře a Třebíči. Firma nyní zahájila jednání s potenciálními zájemci. Antimonopolní úřad transakci schválil za předpokladu, že společný podíl obou řetězců na trhu by neměl přesáhnout určité procento v žádném městě.

Ahold v Česku provozuje 332 prodejen obou značek s více než 17 500 zaměstnanci. Ahold již dříve uvedl, že prvotní investice do získaných prodejen bude 1,35 miliardy korun. Tržby Aholdu v České republice dosáhly předloni téměř 41 miliard korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.