Admosphere: Reklamní příjmy televizí jsou meziročně stále v propadu | E15.cz

Admosphere: Reklamní příjmy televizí jsou meziročně stále v propadu

Srovnání ceníkové hodnoty reklamního prostoru v období leden - září 2012 a 2013
Srovnání ceníkové hodnoty reklamního prostoru v období leden - září 2012 a 2013
• 

br

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ceníková hodnota reklamního prostoru je ve třech čtvrtinách roku 2013 o 1,2 % nižší než vloni. Podle aktuálních dat Admosphere vykazují televize a tisk v meziročním srovnání pokles, růstem se naopak může pochlubit internet a out-of-home media.

Podle aktuálních dat využili zadavatelé televizní reklamu v o 6,7 % nižší ceníkové hodnotě, než v loňském roce. Vzhledem ke změnám obchodní politiky televizní skupiny Nova byl obdobný pokles očekáván. Tisk poklesl o necelá 2 %.

Naopak nárůst ve srovnání s předchozím rokem zaznamenaly mediatypy internet a out-of-home media. Hodnota internetové display reklamy, jíž Admosphere zaznamenává v rozsahu projektu AdMonitoring (tedy bez výkonnostní reklamy, katalogů a pay-per-click reklamy), vzrostla dokonce o více než pětinu (22,6 %), hodnota out-of-home médií se zvýšila o 10,6 %.

Srovnání ceníkové hodnoty reklamního prostoru v období leden - září 2012 a 2013 Autor:

Ceníková hodnota reklamního prostoru však nemusí vypovídat o investicích do reklamy. Hodnota je stanovena na základě ceníkových cen konkrétních formátů reklamy a počtu takto uveřejněných reklamních sdělení. Srovnání nezahrnuje data za mediatyp rádio. Společnost Admosphere totiž od ledna 2013 přešla na nezávislý monitoring rozhlasu, a proto meziroční porovnání tohoto mediatypu zatím není možné.

Autor: br

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah