Albatros koupil české nakladatelství B4U Publishing | E15.cz

Albatros koupil české nakladatelství B4U Publishing

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Albatros Media

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Albatros Media koupila nakladatelství B4U Publishing, které se zaměřuje hlavně na literaturu pro děti a mládež, zejména pak na původní autorské projekty. Značka B4U Publishing bude ve skupině Albatros Media zachována pro zahraniční trhy. Na český trh budou nové tituly B4U Publishing uváděny pod značkami skupiny Albatros Media, zejména pod značkou nakladatelství Albatros.

O akvizici informovala mluvčí Albatros Media Kateřina Obadalová. „B4U Publishing je jediným nakladatelstvím v ČR i SR, jehož tituly jsou pravidelně vydávány renomovanými zahraničními nakladatelskými domy. Vždy jsme považovali za neuvěřitelné, že malá česká firma vybudovaná od nuly se dokázala za sedm let existence dostat se svými původními produkty do edičních plánů nejvýznamnějších světových vydavatelství,“ říká generální ředitel Albatros Media Václav Kadlec.

„Jsme rádi, že právě společnost Albatros Media projevila zájem o naše nakladatelství a věříme, že díky tomuto spojení vznikne mnoho nových projektů a zajímavých knih pro dětské čtenáře v České republice i v zahraničí,“ doplnil ředitel nakladatelství B4U Publishing Oldřich Růžička.

Společnost B4U Publishing se věnuje hlavně autorským knížkám, důležitá je pro ni spolupráce se zajímavými českými i zahraničními ilustrátory. Jednotlivé knižní tituly v sobě propojují důraz na výtvarnou podobu a netradiční formu. Společnost se zaměřuje na prodej titulů do zahraničí. Mezi partnery, kteří vydávají knihy B4U Publishing, se řadí mnoho významných světových nakladatelských domů včetně Penguin Random House, La Martiniere Groupe (Francie), Hachette (Francie), Sterling Publishing (USA), Quarto Group (USA), National Geographic, De Agostini Editore (Itálie) a mnoho dalších.

Mluvčí Albatros Media v tiskové zprávě uvedla, že skupina loni měla tržby 450 milionů korun. Její produkce pokrývá více než deset procent nakladatelského trhu v České republice; každoročně uvede na trh kolem tisícovky knih. Vedle 11 nakladatelství vlastní Albatros Media většinový podíl ve společnosti s elektronickými knihami eReading, vydává knihy také v rámci projektu Edice České televize.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah