Časopis Forbes koupí asijští investoři, vydavatele ohodnotili na 10 miliard | E15.cz

Časopis Forbes koupí asijští investoři, vydavatele ohodnotili na 10 miliard

Steve Forbes
Steve Forbes
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Gage Skidmore; WikimediaCommons

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Většinový podíl ve vydavateli známého amerického ekonomického časopisu Forbes koupí asijská skupina investorů Integrated Whale Media Investments sídlící v Hongkongu. Finanční podmínky a další podrobnosti dohody sice nebyly zveřejněny, podle zdroje agentury Reuters nicméně transakce celý podnik ohodnocuje na 475 milionů dolarů (téměř deset miliard Kč).

Časopis před téměř sto lety založila rodina Forbesů. Ta si ve vydavatelství zachová významný podíl a bude se i nadále aktivně podílet na jeho řízení. Šéfredaktorem časopisu zůstane Steve Forbes, který je vnukem zakladatele B.C. Forbese.

„Nadále budu mít velkou roli v budoucím vývoji podniku,“ prohlásil Steve Forbes. „Naši partneři respektují naši značku i naše hodnoty,“ dodal. Časopis Forbes je známý mimo jiné díky svému každoročnímu žebříčku nejbohatších lidí světa.

Majitelé vydavatelství Forbes Media začali na prodeji podílu pracovat již v loňském roce. Podle tehdejších informací doufali, že prodejem získají 400 až 500 milionů dolarů.

Číňané usilují o Forbes

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.