Češi se baví Zemanovým letem ze schodů | E15.cz

Češi se baví Zemanovým letem ze schodů

Miloš Zeman na záběrech České televize
Miloš Zeman na záběrech České televize
• 

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Krátké video „Pojď mi Hop! Teď si volej Miloše“ patří momentálně k nejpopulárnějším na českém YouTube. Kratičkou parodii během dvou dnů zhlédlo víc než 250 tisíc lidí. Pozornost vzbuzují i další kousky. Jeden z nich je poskládán ze záběrů České televize, které nebyly určeny k odvysílání. Jejich únik ČT prověřuje.

První přímá volba prezidenta je za námi a Češi ji vstřebávají po svém. K nejvýraznějším momentům, kterým žije český internet, je pád čerstvě zvoleného Miloše Zemana ze schodů v budově České televize. Na YouTube se objevuje hned v několika verzích.

Podívejte se na parodii reklamního spotu T-Mobilu:

Česká média se ale zajímají o jiné video. Jmenuje se „Zemanovy pády“ a ve více než dvou a půl minutách přináší zákulisní záběry pořízené v České televizi. Kromě několika zakopnutí zvolené hlavy státu obsahuje také momenty z přípravy před vysíláním a výroky, které si říkají o to, aby se jich chopila lidová tvořivost, jako „V mém uchu zatím není nikdo“, či „Takže pane řediteli, kde máme popelníček“.

Jde o záběry České televize, které se neměly dostat na veřejnost. „Jedná se o tzv. hrubé materiály, které vznikly při natáčení pro zpravodajství a volební vysílání, a nebyly určeny k vysílání v této podobě. Někdo, jehož totožnost neznáme, je o své vůli zpracoval a zveřejnil. Česká televize nyní celou záležitost prověřuje,“ komentuje zveřejnění videa tisková mluvčí České televize Michaela Fričová.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah