Do čela televize Prima se vrací Singer | E15.cz

Do čela televize Prima se vrací Singer

Do čela televize Prima se vrací Singer
Marek Singer, TV Prima
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Generální ředitel FTV Prima Martin Konrád po dohodě končí ve funkci. Na pozici, kterou zastával od loňského února, jej v pondělí vystřídá jeho předchůdce Marek Singer, současný výkonný viceprezident Modern Times Group (MTG) pro střední a východní Evropu. Singer dál zůstává i ve vedení MTG, jež Primu spoluvlastní.

Televize Prima zároveň mění strukturu nejvyššího vedení. Ruší pozici výkonného ředitele Pavla Kejly a nově zřizuje post výrobního ředitele, který bude zastávat Radko Janoušek. „Kompetence výkonného ředitele Pavla Kejly se rozdělí mezi generálního a výrobního ředitele,“ doplnil mluvčí Primy Jiří Haramul. Post výkonného ředitele Prima zavedla loni v červenci, kdy jej obsadil právě Kejla.

Konrád do nejvyšší funkce nastoupil začátkem loňského roku poté, co v televizi od roku 2008 zastával funkci obchodního ředitele. Předtím v letech 1996 až 2006 působil jako obchodní ředitel media zastoupení Regie Radio Music, které patří do mediální skupiny Lagardère Active ČR. Poté další dva roky vedl vydavatelství Metro ČR, odkud přešel do Primy.

Společnost FTV Prima provozuje celoplošné televizní stanice Prima, Prima Love, Prima Cool a Prima Zoom. V loňském roce zažila mimořádně úspěšný rok poté, co se jí podařilo využít situace na reklamním trhu a nabízela inzerci klientům, kteří dočasně odešli od konkurenční televize Nova. Tento trend se Nově podařilo otočit až v minulém měsíci. Podíl na diváckém trhu Primě loni klesl o 1,8 bodu na 22,44 procenta diváků starších 15 let.

Televizní skupinu Prima vlastní rovným dílem švédská společnost MTG a GES Media Europe podnikatele Ivana Zacha.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!