Filmovou soutěž ve Varech vyhrála minutová Americká krása | E15.cz

Filmovou soutěž ve Varech vyhrála minutová Americká krása

Vítězka letošní soutěže Jameson Done In 60 Seconds
Vítězka letošní soutěže Jameson Done In 60 Seconds
• 

ahu

Share on Facebook Messenger
Porota filmové soutěže Jameson Done in 60 Seconds vyhlásila tři nejlepší snímky. Vítězem letošního ročníku se stala Taťána Rubášová s minutovou verzí Americké krásy. Její remake se na jaře utká s mezinárodní konkurencí během vyhlašování Jameson Empire Awards v Londýně.

„Opět se ukázalo, jak je silná česká animovaná škola, mezi finálové filmy se totiž dostalo velké množství velmi dobře zpracovaných animovaných filmů. Americká krása pro nás byla od počátku favoritem. Film je natočený lehce a autorka v něm využila výhod animovaného i hraného filmu. Navíc její film evokuje stejný pocit, který získal divák z původního snímku. Taťána natočila film jako hotový filmař,” okomentovala vítěznou práci filmová novinářka Tereza Spáčilová, která byla členkou poroty.

Kromě Spáčilové v porotě zasedli Karel Spěšný (Festival krátkých filmů Praha), Ľudovít Labík (slovenský filmový střihač a profesor bratislavské VŠMU) a Lucie Poláková (Brand Ambassador Jameson). Vybíralo se z 87 kvalifikovaných filmů, mezi kterými nechyběly filmové klasiky jako Tarzan, Superman nebo Mechanický pomeranč.

Vítězka soutěže Taťána Rubášová, která si přišla cenu převzít společně s kamarádkami Zuzanou Tomkovou (kamera) a Zuzanou Kučerovou (produkce), studuje druhým rokem scénáristiku na pražské FAMU. Ke svému filmu nám řekla: “Když jsem si řekla, že do soutěže půjdu, Americká krása byla první film, který mě napadl. Věděla jsem hned, že tam jsou silné scény, které každý zná, a na těch jsem minutový film postavila. Natáčení nám trvalo celkem asi 4 dny.”

Soutěž si mimo dalších hostů nenechaly ujít také některé osobnosti českého filmu. Cenu pro vítěze předal respektovaný filmový a divadelní herec Ondřej Vetchý (Kolja, Tmavomodrý svět, Báječná léta pod psa a další). Předávání si užily také herečky Ivana Chýlková, Jana Plodková nebo Lukáš Hejlík.

Soutěž si mimo dalších hostů nenechaly ujít také některé osobnosti českého filmu Autor:

Vyhlášení výsledků českého finále proběhlo 3. 7. v Karlových Varech v Jameson Festival Lounge, tradičně během konání Mezinárodního filmového festivalu. Třetí místo v Jameson Done In 60 Seconds získal Forrest Gump od Evy Dvořákové. Pomyslnou stříbrnou medaili si odnesla minutová verze filmu Králova řeč, kterou natočil Michal Kupilík.

Co je JAMESON DONE IN 60 SECONDS?
- Jameson Done in 60 Seconds je filmová soutěž, do které se mohou zapojit všichni nadšení filmaři bez ohledu na věk či vzdělání. Stačí natočit vlastní verzi oblíbeného filmu a vtěsnat její děj do 60 vteřin.
- Mezinárodní soutěž probíhá tento rok v ČR potřetí. - Vítěz českého finále se utká s mezinárodní konkurencí filmů z celého světa během předávání filmových cen Jameson Empire Awards v Londýně.

Autor: ahu

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.