Filmový festival Berlinale cílí i na TV projekty | e15.cz

Filmový festival Berlinale cílí i na TV projekty

Plakát 65. Berlinale
Plakát 65. Berlinale
• 
ZDROJ: archiv

Aleš Hudský, spolupracovník redakce Strategie

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mezinárodní filmový festival Berlinale, jehož 65. ročník se koná od 5. do 15. února 2015, potvrzuje příklon filmařů, jejich producentů, obchodníků i festivalových organizátorů k televizním formátům. Strategie bude mít na místě svého zpravodaje.

Důležitou festivalovou částí Berlinale je Evropský filmový trh, spolu s Cannes nejdůležitější v Evropě, na kterém producenti prodávají dokončené filmy i domlouvají nové projekty. Letos se pozornost upírá na 36 filmových projektů, které představuje Koprodukční trh – výběrová akce pro filmy s mezinárodním koprodukčním potenciálem.

Letos poprvé se tento trh zaměřuje i na televizní seriálové projekty. 10. února se pozvaným TV producentům a financiérům představí šest projektů připravovaných TV seriálů z Izraele, Německa, USA, Španělska, Norska a Belgie ve speciální sekci nazvané Co-Pro Series. Každý projekt bude představen svými producenty a poté bude vytvořen prostor pro konzultace a domlouvání případné spolupráce.

Cílem je umožnit zkušeným producentům filmů seznámení se s novými trendy seriálové produkce, která v poslední době zajímá stále více autorů, producentů, hereckých hvězd i diváků. Berlinale tak reaguje na trend USA, kde se filmařská kvalita přesouvá právě do oblasti tvorby hraných TV seriálů. Tento trend přichází i do Evropy, jak o tom Strategie informovala v nedávném rozhovoru s ředitelem HBO Europe Ondřejem Zachem.

Na festivalovém paláci v centru Berlína již visí plakát festivalu, který pátým rokem vytváří agentura Boros. Letos využívá motivu opony, jež se otevírá před každou festivalovou projekcí, a podobně jako karlovarský festival pracuje s číslicemi a písmeny. Ovšem podstatně méně vynalézavěji, než tak činí Aleš Najbrt pro Karlovy Vary…

Hlavními partnery festivalu i Evropského filmového trhu zůstávají Audi, L´Oréal Paris, čínský výrobce luxusních šperků Tesiro a ZDF. Partnery jsou Hugo Boss, MasterCard a německý výrobce hodinek Glashütte.

Strategie bude z berlínského festivalu přinášet na svém webu původní zpravodajství.

Autor: Aleš Hudský, spolupracovník redakce Strategie

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější