Jak Babišovy deníky pomohly odstřelit Válkovou | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Jak Babišovy deníky pomohly odstřelit Válkovou

tzv, tos

Dva hlavní deníky vydavatelství Mafra během uplynulého týdne ukázaly, jak blízko mají ke svému majiteli Andreji Babišovi.

Lidové noviny odstartovaly sérii článků, zvěstujících odchod ministryně spravedlnosti Heleny Válkové, v úterý 3. února. V titulním článku novin s názvem Osudové chyby ministryně Válkové šéfku resortu označují jako neúspěšnou, jejíž slabou pozici využívají nespecifikované „zájmové skupiny“ uvnitř justice.

Jak deníky vydavatelství Mafra „předvídaly“ konec ministryně Válkové:

Ostřelování Válkové, které v obou denících probíhalo celý týden, vyvrcholilo v úterním vydání deníku Dnes. Úvodní článek říká „Válková ve vládě skončí, Babiš čeká její rezignaci.“

Až po publikaci článku brzy ráno Válkové šéf Andrej Babiš České televizi potvrdil, že čekal, že ministryně rezignuje již v pondělí. V úterý odpoledne pak Babiš oznámil, že Helena Válková podává demisi.

DnesDnesAutor: E15
„Ministryni spravedlnosti Helenu Válkovou už dlouhou dobu kritizují za působení v resortu. Prý moc pomalu připravuje zákony, zní z „jejího“ hnutí ANO. Naposledy tohle slyšel exministr dopravy Prachař. A po pár dnech šel od válu.“

Nenápadný popisek pod karikaturou na komentářové straně deníku Dnes z 5. února byl pro Válkovou jasným vzkazem.

Autor: tzv, tos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!