Jan Bartoš: Videovizitky uchazečů o práci proces přijímacího řízení výrazně zrychlují | E15.cz

Jan Bartoš: Videovizitky uchazečů o práci proces přijímacího řízení výrazně zrychlují

Jan Bartoš
Jan Bartoš
• 
ZDROJ: talk cv international

Petr Dašek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
První dojem dvakrát neuděláte. S tímto sloganem prezentuje personalistická společnost Talk CV International svou novou službu, jejímž základem je tvorba prezentačních videoprofilů uchazečů o práci. Videovizitka má jednak usnadnit firmám výběr nových zaměstnanců a zároveň dává kandidátům možnost odprezentovat i to, co prostřednictvím klasického životopisu nelze.

„Samotnému natáčení předchází krátká konzultace. Poté se klienta ujme vizážistka a technik, kteří se starají o výsledný efekt. Uchazeč může ve studiu strávit tolik času, kolik potřebuje. Obvykle ale po druhém či třetím pokusu je video použitelné a dosahuje odpovídající kvality,“ přibližuje tvorbu videovizitky hlavní manažer společnosti Talk CV International Jan Bartoš.

* E15: Kdy jste projekt profesní sociální sítě TalkCV spustili?

Projekt jsme spustili letos 10. října. Příprava zabrala zhruba deset měsíců. Pracovalo na tom permanentně sedm lidí. Vyvíjeli jsme strukturu webu, to bylo asi nejtěžší. Chtěli jsme to udělat jinak, co nejvíce to přizpůsobit potřebám uživatelů. Nechtěli jsme se nechat ovlivnit zaběhnutými zvyklostmi a chtěli jsme vytvořit něco, co na trhu opravdu není.

* E15: Co vás k myšlence natáčení videoprezentací lidí, kteří hledají práci, přivedlo a kde jste se inspirovali?

Na myšlenku nás přivedly vlastní zkušenosti. Přesněji zkušenost naší projektové manažerky, která nikdy neměla problém s hledáním práce. Tedy v době před krizí. Bohužel doba je taková, že na jedno místo se hlásí spousta lidí, a tak ani nedostala možnost jít na osobní pohovor, kde by mohla sdělit to, co v CV není. Dostala tak nápad na videovizitky.

* Kolik se vám podařilo prozatím získat uživatelů?

V současné době máme kolem 650 uživatelů.

* E15: Zájemcům o vytvoření profilu nabízíte proškolení. O co konkrétně jde a jak probíhá?

Nabízíme několik možností proškolení. Základní konzultace a analýza životopisu je zdarma a to včetně zhotovení videovizitky. Uchazečům vždy radíme, co ve vizitce sdělit a co ne. Pokud uchazeč chce nadstandardní službu, může zvolit personální koučink s odborníkem Markem Velasem anebo mediální trénink s Petrem Vojnarem. Obě tyto služby jsou již ale placené.

* E15: Čím se odlišujete například od společnosti RedJob, která byla mezi prvními, jež u nás umožnila zájemcům o zaměstnání natočení videoprofilů?

Po pravdě řečeno, my jsme se o konkurenci dozvěděli nedávno. Samozřejmě, dívali jsme se na jejich web. Ale abychom dokázali přesně říci, v čem spočívá rozdíl, to nemůžeme. Nevíme, co dělají, jak to dělají a kam směřují. Snažíme si dělat svůj byznys po svém tak, jak to cítíme. Rozdíl je určitě v tom, že my jsme profesní sítí a nabízíme uživatelům i jiné služby a funkce, než je principem klasického pracovního portálu. Máme tým odborníků z oblasti HR a tak dokážeme i společnostem poskytnout kompletní HR služby. Poskytujeme i školení a rekvalifikace. Samotný web je koncipován tak, abychom co nejvíce eliminovali nutnost něco psát. Vše funguje pomocí ikonek a tlačítek, web vše dělá a hlídá sám. Umožňuje například sledovat uchazeče či firmy, to znamená, že vám na zeď chodí veškeré jejich změny. Pokud znáte nějakého uživatele, můžete si jej přidat do konexí, psát na něj reference a tak podobně.

* E15: Kde a jak se realizuje nahrávání prezentačního videa?

Realizace probíhá v našem studiu. Chtěli jsme, aby uchazeči na videu vypadali co nejlépe a aby audiovizuální složka vizitky odrážela skutečnost. Studio je vybavené nejlepší technikou, světly a klimatizací. Samozřejmostí je zvukové odhlučnění. Pokud se uchazeč necítí na to, aby projev řekl zpaměti, máme připraveno čtecí zařízení. Samotnému natáčení předchází krátká konzultace. Poté se ho ujme vizážistka a technik, kteří se starají o výsledný efekt. Uchazeč může ve studiu strávit tolik času, kolik potřebuje. Obvykle ale po druhém či třetím pokusu je video použitelné a dosahuje odpovídající kvality.

* E15: Je vytvoření a správa profilu pro uchazeče o práci zdarma?

Ano, naše služby pro uchazeče jsou zdarma. Jak jsem zmínil, nabízíme více služeb, ale základní jsou zdarma. Tedy vytvoření, správa profilu a zhotovení videovizitky. Poté se sami snažíme lidem hledat práci, aktivně je nabízíme firmám.

* E15: Pro jaký typ společností se vaše síť hodí?

Nedá se to říci konkrétně. V podstatě každý, kdo hledá někoho nového do týmu, může využít našich služeb. Jednak to může být majitel menší firmy, který chce ihned někoho přijmout a chce ho vidět. Může to být ale i firma, která zavádí novou pobočku. Umíme ale také outsourcovat nábory i více zaměstnanců či jim rovnou poskytnout proškolení na míru potřebám nového zaměstnavatele. Naším cílem je stát se HR partnerem jakékoliv firmě, která hledá zaměstnance. Videovizitky proces náboru výrazně zrychlují.

* E15: Je sociální síť vaší hlavní aktivitou?

Ano, dá se říci, že ano. Je to naší hlavní pracovní náplní. Samozřejmě se věnujeme i aktivitám s tím spojeným, ale vše se točí kolem personalistiky, webu, konzultací a školení.

* E15: Jaké další služby vaše společnost nabízí?

Nabízíme zhotovení videovizitek i pro firmy. Ať už pro personální oddělení, které tím může ještě více přiblížit pracovní pozici potenciálním uchazečům, nebo také společnostem, aby propagovali svůj výrobek či službu. Zabýváme se také školením, rekvalifikačními kurzy nebo koučinkem. Umíme zastřešit veškeré personální služby včetně headhuntingu, outplacementu, hodnocení 360 stupňů, odborných konzultací nebo personálního auditu. Také pronajímáme počítačovou učebnu i to studio.

* E15: Můžete popsat své dosavadní zkušenosti s uchazeči o videovizitku?

Chodí k nám různí lidé z různých důvodů. Převažují vysokoškolsky vzdělaní, bez praxe. Sami mnohdy ani nevědí, jakou práci by chtěli dělat. Společně se jim snažíme ukázat cestu. Nebo přijdou lidé, kteří jsou už hodně dlouho bez práce a nevěří si. V tomto případě se zaměřujeme na to, že jim ukážeme, v čem spočívá jejich jedinečnost a že nemají důvod si nevěřit. Je to krásný pocit, když potom ten člověk odchází s úsměvem a chutí do života. Dávají nám tím najevo, že naše práce má smysl.

Jan Bartoš (35)

Vystudoval střední průmyslovou školu strojní. V roce 1995 začal podnikat v oblasti výpočetní techniky. Založil společnost Spare Parts, která se v roce 2006 po odprodání podílů francouzské společnosti Europarts stala jedničkou na trhu v prodeji náhradních dílů do tiskáren a periferií. V roce 2011 byl osloven investory TalkCV, aby se stal hlavním manažerem společnosti. Přes deset let se věnuje skydivingu a různým sportům.

Autor: Petr Dašek

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah