Karlovarský Thermal povede Rakušan Pilz, přichází z lázní Piešťany | e15.cz

Karlovarský Thermal povede Rakušan Pilz, přichází z lázní Piešťany

Nový ředitel karlovarského hotelu Thermal Klaus Pilz
Nový ředitel karlovarského hotelu Thermal Klaus Pilz
• 
ZDROJ: Martin Pinkas, Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Novým generálním ředitelem hotelu Thermal bude Klaus J. Pilz. Nový ředitel vzešel z výběrového řízení, do kterého se přihlásilo 17 uchazečů. Na začátku ledna jej uvede do funkce ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Pilz do letošní poloviny roky působil jako generální ředitel Health Spa Piešťany, které řídil od roku 2005. Na starost měl 11 lázeňských hotelů v Piešťanech a Smrdákách.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo pro státem vlastněné společnosti angažovat dalšího mimořádného odborníka. Pan Pilz sbíral hoteliérské zkušenosti po celém světě, je i držitelem ocenění Hoteliér roku 2004 v České republice či medaile Trnavského kraje za přínos k rozvoji cestovního ruchu,“ uvedl ministr financí Babiš. Hlavním úkolem generálního ředitele podle něj bude zlepšit ekonomický potenciál hotelu v současné době, kdy se mění skladba jeho hostů.

„Hotel Thermal je nejenom významným lázeňským hotelem, ale i jediným kongresovým centrem v regionu. A například v této oblasti vidím nevyužitý potenciál,“ uvedl Pilz.

Konec provizoria

Klaus J. Pilz vystudoval management cestovního ruchu na vídeňské Wirtschaftsuniversität. V minulosti zastával manažerské posty například ve vídeňském hotelu Penta či v pražských hotelech Grand Hotel Bohemia nebo International, kde byl i generálním ředitelem.

Ministerstvo financí vyměnilo vedení státní společnosti Thermal-F již na konci června. Z funkce jeho ředitele byl odvolán bývalý karlovarský primátor Josef Pavel (ODS). Ministerstvo rozpustilo i šestičlenné představenstvo a devítičlennou dozorčí radu společnosti.

Následně ovšem úřad přistoupil k dalším změnám poté, co se zaměstnanci postavili proti tehdy jmenovanému řediteli Danielu Křováčkovi. Na konci července tak ministerstvo financí opět odvolalo celé představenstvo. Hotel z pověření pak řídil bývalý šéf karlovarského hotelu Savoy Westend Rudolf Mašata.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější

Newslettery