Lidé podle výzkumu InsightLab chtějí na zpravodajských serverech diskuse zachovat | E15.cz

Lidé podle výzkumu InsightLab chtějí na zpravodajských serverech diskuse zachovat

Lidé podle výzkumu InsightLab chtějí na zpravodajských serverech diskuse zachovat
Ilustrační foto
• 

rap

Zrušení internetových diskusí pod články by znamenalo pro zpravodajské servery odchod části jejich čtenářů. Současně s tím ale čtenáři neodmítají určité formy regulací, především zpřísnění dohledu nad diskusemi a promazávání nevhodného obsahu, jak ukázal průzkum společnosti InsightLab.

Ponechat diskuse pod články na zpravodajských serverech ve stávající podobě si přeje 45 % lidí. Dalších 32 % se kloní také k ponechání diskusí, ale připouští zpřísnění dohledu a promazávání nevhodného obsahu. Pouze 3 % čtenářů uvádí jako nejvhodnější variantu zrušení diskusí bez náhrady.

K ponechání diskusí v současné podobě se kloní více muži (49 %), lidé s vysokoškolským vzděláním (48 %) a čtenáři zpravodajského serveru iDnes.cz (51 %). Ženy pak ve větší míře než je tomu u mužů zmiňují zpřísnění dohledu a promazávání obsahu v diskusích (37 %).

Pouze 8 % lidí uvádí, že by svůj oblíbený zpravodajský portál navštěvovalo častěji, kdyby byly zrušeny diskuse pod články. Jedná se přitom především o lidi starší 55 let. Celkově by ale došlo ke snížení návštěvnosti serverů, protože by 22 % lidí naopak přestalo svůj oblíbený server navštěvovat. Zde se jedná o mladší a střední generaci s věkovým omezením do 44 let. 66 % by v případě zrušení diskusí navštěvovalo svůj zpravodajský server i nadále. Jedná se přitom častěji o muže než o ženy a dále o lidi s vyšším vzděláním.

Výzkum probíhal na reprezentativním výběrovém souboru internetové populace starší 15 let letos v lednu. Do výzkumu bylo kvótním výběrem zahrnuto 500 respondentů.

Autor: rap
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!