Majiteli televize Prima navzdory vyšším tržbám klesl zisk | E15.cz

Majiteli televize Prima navzdory vyšším tržbám klesl zisk

Majiteli televize Prima navzdory vyšším tržbám klesl zisk
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Euro Tomáš Novák

ČTK
rap

Čistý zisk švédské mediální společnosti Modern Times Group (MTG) se v loňském roce navzdory růstu tržeb propadl o více než čtvrtinu na zhruba 1,2 miliardy SEK, tedy necelé čtyři miliardy korun. Oznámila to dnes firma, která v tuzemsku vlastní televizi Prima a další stanice.

Čisté tržby společnosti v loňském roce stouply o šest procent na více než 14 miliard SEK. V samotném čtvrtém čtvrtletí se tržby při stálých směnných kurzech zvýšily o 14 procent a v České republice vzrostly dokonce o 22 procent.

Růst v Česku byl podpořen mimo jiné spuštěním kanálu Prima ZOOM a pokračující spoluprácí s TV Barrandov při prodeji reklamy. Podíl MTG na sledovanosti ve věkové kategorii 15 až 54 let na českém trhu komerčních televizí však ve čtvrtém čtvrtletí klesl na 34,1 procenta z 36 procent v předchozích třech měsících, uvedla firma na svých internetových stránkách.
Sledovanost Primy vloni meziročně přitom klesla o 1,75 % na 22,4 procentních bodů. To bylo dáno jak propadem její hlavní stanice, tak Primy Cool a Primy Love. Prime-time v minulém roce patřil skupině Nova: její share zde u 15+ činil 37 %. Druhá ČT měla 29 a třetí Prima Group necelých 22 %. V cílové skupině 15 až 54 byl pak rozdíl největší. Nova Group zde totiž zaznamenala hned 41, ČT téměř 24 a Prima přes 22 %.

Divizi bezplatných televizí společnosti Modern Times Group v Pobaltí, České republice a Bulharsku ve čtvrtém čtvrtletí klesl provozní zisk o 13 procent na 92 milionů SEK. Její tržby však stouply o 18 procent na 741 milionů SEK.

Autor: ČTK, rap
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!