Murdoch prý chce skončit v čele 21st Century Fox, funkci má předat synovi | E15.cz

Murdoch prý chce skončit v čele 21st Century Fox, funkci má předat synovi

Rupert Murdoch
Rupert Murdoch
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Share on Facebook Messenger
Mediální magnát Rupert Murdoch hodlá odstoupit z funkce výkonného ředitele americké mediální skupiny 21st Century Fox. S odvoláním na zdroje blízké Murdochově rodině o tom informovala americká televizní stanice CNBC. Čtyřiaosmdesátiletý Murdoch prý žezlo předá synu Jamesovi.

Oznámení by prý mohlo přijít brzy. Není ale jasné, zda se změny uskuteční ještě letos, nebo na začátku příštího roku. Murdoch, který má v 21st Century Fox kontrolní podíl, zůstane výkonným předsedou správní rady Foxu. O funkci se bude nově dělit se svým dalším synem Lachlanem.

Společnost Fox na žádost o vyjádření, kterou jí zaslala agentura AFP, zatím nereagovala. Firma vznikla rozdělením mediálního konglomerátu News Corporation na vydavatelskou společnost stejného jména a zábavní společnost 21st Century Fox, která zahrnuje televizi Fox, filmová studia a řadu kabelových televizí.

Plán rozdělení schválili akcionáři News Corporation přesně před dvěma lety. Rupert Murdoch se pak stal předsedou správních rad obou firem a výkonným ředitelem 21st Century Fox. V ní rodina drží podíl 39,4 procenta.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.