Nespokojení Češi: půlka zvažuje odchod z práce, hlavně kvůli penězům | E15.cz

Nespokojení Češi: půlka zvažuje odchod z práce, hlavně kvůli penězům

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Tomas Blazek, Mlada fronta

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Téměř polovina Čechů chce změnit svou práci. Nejčastější příčinou jsou peníze, přičemž o něco častější je tento důvod u žen než u mužů. Zaječí úmysly mají hlavně mladí lidé, z hlediska vzdělání jsou to nejčastěji vysokoškoláci. Vyplývá to z průzkumu poskytovatele benefitů a motivačních systémů společnosti Sodexo mezi 500 respondenty.

Málo peněz zmínilo jako důvod pro změnu zaměstnání 42 procent lidí. Druhým nejčastějším důvodem byl pocit respondenta, že se na současné pozici nerozvíjí. Takovou motivaci ke změně zaměstnání uvedlo téměř 20 procent dotázaných. Desetina chce změnit práci, protože je práce nebaví.

Podle marketingového ředitele Sodexa Tomáše Kopřivy je z průzkumu patrné, že řada českých zaměstnavatelů se svými lidmi moc často nediskutuje, protože procento nespokojených Čechů v práci je opravdu vysoké.

„Ačkoliv většina respondentů uvádí, že důvodem nespokojenosti v práci jsou peníze, setkali jsme se často v praxi s tím, že zaměstnavatel spíše nezná své zaměstnance a nedokáže je dlouhodobě motivovat,“ dodplnil Kopřiva.

Nejvíce práci mění mladí a obyvatelé Prahy a Moravy

Nejvíc volných míst je v obchodu, IT a strojírenství

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.