Nova zvrátila trend, rostou jí tržby i zisk | E15.cz

Nova zvrátila trend, rostou jí tržby i zisk

TV Nova (ilustrační foto)
TV Nova (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: david-vanicek.blog.cz
Dušan Kütner

Dušan Kütner

Skupině Nova meziročně stouply ve třetím čtvrtletí příjmy o šest procent na 38,1 milionu dolarů. Od července do září se také dostala do provozního zisku 9,7 milionu dolarů, zatímco loni ve stejném období se propadla do ztráty 3,3 milionu dolarů.

Nova tak zaznamenala růst příjmů a dosažení provozního zisku třetí kvartál po sobě, byť růst ve třetím čtvrtletí byl ve srovnání se dvěma předchozími nejnižší. Loni se přitom Nova razantním zvýšením cen reklamy a dočasným odchodem mnohých inzerentů včetně těch největších propadla do miliardové ztráty.

Na obratu se podle analytiků podepisuje nejen změna prodeje reklamy, ale i výrazné snížení nákladů skupiny ve třetím čtvrtletí o 29,7 procenta.

Bývalá jednička mezi národními skupinami celé Central European Media Enterprises (CME) tak nyní sice v tržbách zaostává za rumunskou skupinou Pro TV, v provozním zisku ji ale druhé čtvrtletí po sobě již předstihla, neboť u Pro TV dosáhla výše zisku 4,9 milionu dolarů.

CME snížila provozní ztrátu
Stoupající tržby v Česku, Rumunsku a na Slovensku, společně s výrazným snižováním nákladů jsou důvodem, proč CME ve třetím čtvrtletí snížila provozní ztrátu ze 43,9 milionu dolarů na 8,6 milionu. Tržby skupiny působící v šesti zemích a provozující 33 televizních stanic od července do září meziročně stouply o sedm procent na 140,1 milionůdolarů. „Místo očekávané ztráty firma vykázala zisk ve výši 2,9 milionu dolarů, výsledky tak vnímáme mírně pozitivně,“ uvedl analytik Patrie Tomáš Tomčány.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.