Novým šéfem Safiny je Petr Koutský | E15.cz

Novým šéfem Safiny je Petr Koutský

Koutský Petr, CEO společnosti Safina
Koutský Petr, CEO společnosti Safina
• 
ZDROJ: Safina

try

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Safina, přední evropský zpracovatel materiálů s obsahem drahých kovů, oznámila změnu na postu generálního ředitele. Stal se jím Petr Koutský (53), který střídá Viktora Fialu.

Hlavním Koutského úkolem bude zajistit po dokončení všech postakvizičních kroků stabilizaci společnosti a její další rozvoj zejména v oblasti zajištění nových zdrojů surovin, vývoje nových produktů a získání nových trhů, uvedla firma.

„Safina prochází v poslední době řadou změn, které byly zapříčiněny nejen příchodem nového vlastníka, ale také změnami na globálním trhu. Je proto přirozené, že s novou strategií a novými cíli dochází ke změně i na postu generálního ředitele,“ uvedl odstupující šéf Fiala.

Koutský má dlouholeté zkušenosti z řídicích pozic, převážně finančního zaměření. Před nástupem do Safinypůsobil čtyři roky jako výkonný ředitel ve společnosti AAA Auto Group. V letech 1998 až 2011 pracoval ve společnosti TON, nejprve deset let jako její finanční ředitel a poslední tři roky jako generální ředitel.

Koutský nejprve studoval na Vysoké vojenské letecké škole v Košicích, kde v roce 1985 získal inženýrský titul jako pilot. Po dokončení školy působil několik let jako instruktor pro vojenské piloty. Později se věnoval studiu financí, managementu a marketingu na karvinské fakultě Slezské univerzity v Opavě. V roce 2008 obdržel MBA na britské Nottingham Trent University.

Autor: try

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah