Ogilvy & Mather spustila další fázi dobročinného čtenářství | E15.cz

Ogilvy & Mather spustila další fázi dobročinného čtenářství

Čtení pomáhá, Rumcajs
Čtení pomáhá, Rumcajs
• 
ZDROJ: archiv

Strategie, Petr Novotný

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Charitativní projekt Čtení pomáhá spouští novou outdoorovou kampaň z dílny agentury Ogilvy & Mather. Jejím záměrem je nejen přivést děti ke knihám, ale také jim ukázat, jak důležité je pomáhat potřebným.

V rámci projektu Čtení pomáhá se díky knihám přečteným dětmi shromažďují prostředky na pomoc postiženým či jinak znevýhodněným lidem. Za každou přečtenou knihu dostávají dětští čtenáři virtuální částku 50 Kč, kterou potom věnují na některý z charitativních projektů. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodují právě děti. Každý rok se tak různým nadacím rozděluje 10 miliónů korun.

Čtení pomáhá, Zilvar z chudobince Autor: archiv

Kreativní stránku kampaně připravuje už od spuštění projektu v roce 2011 agentura Ogilvy & Mather, konkrétně tým Marka Linharta a Petra Radotínského. Aktuální fázi kampaně tvoří šest billboardových vizuálů, které obsahují názvy knih kombinovaných s charitativními akcemi, jež byly díky přečtení těchto knih podpořeny.

V roce 2012 nasadil projekt do televize spoty s Vojtou Dykem

„Přimět děti ke čtení není v dnešní době snadné. Tomuto projektu se to ale daří,“ řekl Ondřej Obluk, Executive Managing Director Ogilvy & Mather.

Čtení pomáhá, Mach a Šebestová Autor: archiv

Projekt Čtení pomáhá inicioval v roce 2011 Martin Roman a nadále ho finančně podporuje. V roce 2012 se stala AMI Communications za PR kampaň pro projekt absolutním vítězem oborové soutěže Česká cena za public relations.

Autor: Strategie, Petr Novotný

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.