Pecky se špetkou nostalgie | e15.cz

Pecky se špetkou nostalgie

Zlatá pecka 2011
Zlatá pecka 2011
• 
ZDROJ: Petr Hasman

br

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Slavnostní večer, na kterém byla vyhlášena ocenění Metro Zlaté pecky 2011, byl tentokrát okořeněn vzpomínkami na založení pořadatelské Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace, ke které došlo právě před dvaceti lety. A vzpomínek nebyla špetka, ale hned několik vrchovatých lžic.

Nezjistili jsme, jestli přehlídka archivních fotografií zaujala mladé kreativce čekající na převzetí cen, ale zakládající členy AČRA vzpomínka na uplynulé dvacetiletí a první ročníky Zlaté pecky určitě potěšila. Dnes populární retronádech dala večeru i projekce starých českých reklam a vzpomínka na pana Vajíčka, kterého se Jiří Mikeš vehementně zastal, když mu moderátorka večera děkovala za jeho odstranění z televizních obrazovek. Zlatých pecek se tradičně předávalo dvacet, na pódium si pro jednu z nich přišel třeba Adolf Zika ze Zipo Film, který se radoval z ocenění za spot Hymna pro Mountfield, nebo zástupci agentury BeefBrothers, kteří dostali Pecku za spot pro OKD s panem Uhlí.

Čtěte také: Zlaté pecky dostaly reklamy OKD či Mountfieldu


Nejúspěšnější bylo nakonec Euro

Pokud se jedná o počet získaných Zlatých pecek, nemá sedmnáctý ročník soutěže jasného vítěze. Po dvou Zlatých peckách si totiž z Novotného lávky odvezli Ogilvy & Mather (Zlatý ručičky pro Ford a etter destillerer pro Stock Plzeň), Lion Communications (virál na Renault Fluence a vánoční kampaň T-Mobilu), slovenská Istropolitana Advertising (Výkrik pro Nadáciu VÚB a Svet a Slováci pro Heineken Slovensko a jeho značku Zlatý Bažant) a Euro RSCG (spot pro Národní muzeum Staré pověsti české a reklamní tisk Zeď pro Amnesty International). Jenže právě Euro nakonec získalo ještě tři zvláštní mediální ceny (kromě Zdi a Pověstí ji získal i rozhlasový spot na Lučinu s názvem Éčka), takže si do Expa na Letné odvezlo bezkonkurenčně nejvíc trofejí.

Úspěšná kreativní dvojice Aleš Pokorný a Pavel Friš z Eura navíc trochu přiživila nostalgickou atmosféru večera, když oznámila, že už spolu nepracuje. Ročník, do kterého přišlo 215 přihlášek od 45 agentur, vyvrcholil předáním Metro Public Award.
O tom, kdo tuhle inzertní cenu v hodnotě 500 tisíc Kč dostane, rozhodovalo 10 832 čtenářů deníku Metro v Česku a dalších 22 zemí účastí v online hlasování. Nejvíc hlasů získal videoklip Osvětový spot o tom, jak se „řiditelé autobusů“ chovají k handicapovaným. Pro Občanské sdružení Tap kampaň vymysleli a vyrobili v Pink Productions. Fotogalerii ze slavnostního večera a kompletní výsledkovou listinu najdete .

Autor: br

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery