Pivovary hledají inspiraci u vinařů | E15.cz

Pivovary hledají inspiraci u vinařů

Správně natočit hladinku je umění (ilustrační foto)
Správně natočit hladinku je umění (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: Jiri Slama, Mlada fronta

Aleš Hudský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vinaři mají svého svatého Martina, pivovarníci by rádi využili jako podobný marketingový symbol svatého Václava. Český svaz pivovarů a sladoven (ČSPS) vyhlašuje 27. září Dnem českého piva, do kterého se v letošním pilotním ročníku zapojuje více než 80 procent tuzemského pivovarského trhu, tedy dvanáct pivovarských společností.

Projekt bude probíhat každoročně po celé České republice, v předvečer svátku Svatého Václava. Cílem je vytvoření celonárodní tradice oslavy českého piva a připomenutí české pivovarské tradice, nalákat veřejnost k oslavě nového pivního svátku a hlavně posílit konzumaci v restauračních zařízeních, která v posledních letech klesá.

„Jen velmi malá část Čechů tuší, že patronem českého piva je Svatý Václav. Touto akcí chceme oslovit mladou generaci (18+) a konzumenty, kteří pijí pivo pouze výjimečně, jako například ženy. Dále chceme zábavnou formou vzdělávat veřejnost, přiblížit jim historii českého piva, zdravotní aspekty umírněné konzumace a především propojit pití piva s gastronomií,“ uvedl předseda ČSPS František Šámal.

Autor: Aleš Hudský

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah