Plzeňští hokejisté natočili indiánské video | E15.cz

Plzeňští hokejisté natočili indiánské video

Strategie
Richard Guryča

Hokejový klub HC Škoda Plzeň přichází s novým propagačním videem. Nový spot o délce jedné a půl minuty tematicky vychází z loga klubu, který má ve znaku indiána.

Spot, který vznikl díky podpoře sponzora klubu, společnosti BIOTRONIK, se natáčel za aktivní účasti hráčů i fanoušků klubu. V roli náčelníka se v něm objeví majitel HC Škoda Plzeň Martin Straka.„Dlouhou dobu jsem byl kapitánem mužstva a teď jsem majitelem klubu, z obojího má role náčelníka tak nějak vyplynula,“ říká Martin Straka.

„Využili jsme našeho v rámci extraligy poměrně unikátního indiánského znaku a chtěli jsme vyjádřit soudržnost hráčů a našich fanoušků,“ vysvětluje majitel klubu. „Chceme zdůraznit, že jsme jeden tým, bojovníci s odvahou a touhou po vítězství v rámci fair play. Hokej, nebo něco tomu velmi podobného, co lze přirovnat zejména k lakrosu, hráli původně právě severoameričtí indiáni,“ dodává Straka.

Minutu a půl dlouhý spot by se měl pravidelně objevovat zejména na velkoplošných obrazovkách v „kostkách“ před každým zápasem na stadionu. K vidění bude rovněž na klubovém kanálu na YouTube i na sociálních sítích.

„Naším úkolem bylo vytvořit něco, co podpoří jednotnou image klubu směrem k fanouškům i veřejnosti,“ říká Richard Procházka z kreativního studia Artishock. „Video jsme pojali jako motivační spot pro fanoušky. Prolínají se jím témata sjednocení v jeden tým a zároveň jeden kmen. Bojovníci, odvaha, vůle k vítězství, příprava na boj a fair play, to vše jsou motivy, které sjednocují svět hokeje i svět indiánů,“ vysvětluje Procházka.

Natáčení zabralo dvě noci. Záběry z příprav na zápas, chystání výstroje, nástupu na led či z jednotlivých herních situací vznikaly v šatnách a na ledové ploše plzeňské HM arény. První část natáčení se však odehrála v areálu plzeňského Westparku.

„Ten patří plzeňským ,indiánům‘, kteří s klubem už dlouhodobě spolupracují. Každý rok před prvním zápasem například zasvěcují a vykuřují domácí arénu a poslední dvě sezóny se podíleli i na slavnostním nástupu hráčů na led,“ dodává Procházka. Ve Westparku vznikly „indiánské“ záběry, například porada náčelníků v tee-pee, příprava na boj či bojový tanec kolem ohně.

Autor: Strategie, Richard Guryča
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!