RRTV udělila Primě a Nově pokuty za reklamu pokerového portálu | E15.cz

RRTV udělila Primě a Nově pokuty za reklamu pokerového portálu

RRTV udělila Primě a Nově pokuty za reklamu pokerového portálu
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

red

Odvysílání reklam na herní portál Pokerstars.net v lednu a únoru 2012 bude zřejmě stát FTV Prima 50 tisíc korun a CET21 dokonce 80 tisíc korun. Rozhodla o tom na svém prvním letošním zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

Podle odůvodnění RRTV „obchodní sdělení sice deklaruje, že jde o hru zdarma, přesto jsou v reklamě využity postupy – zejména vyobrazením herny a průběhu hry, kdy je důraz kladen na napětí a riziko, které pro diváka jednoznačně evokuje průběh pokerové hry za peníze a láká a motivuje jej právě k této formě hry (hra zdarma neprobíhá v kulise a atmosféře ztvárněné v reklamě). Reklama tedy v prvním plánu nabízí hru zdarma, z jejího audiovizuálního obsahu je však zřejmé, že jejím cílem je najít uživatele pro hru za finanční obnosy.“

Přestože pokuty nejsou vysoké, může mít jejich udělení zajímavý vývoj. „RRTV se domnívá, že televize odvysílaly reklamu na zakázaný produkt. Rada vychází z toho, že sázení po internetu je samo o sobě zakázané, a proto je zakázaná i jeho reklama,“ komentoval rozhodnutí RRTV právník a vysokoškolský pedagog Filip Winter, který se specializuje na právní aspekty reklamy.

„Zda je sázení po internetu skutečně zakázané a zda se v tomto případě jedná o jeho reklamu, jsou dosti sporné otázky, které v řízení takto odstartovaném asi bude muset rozhodnout soud,“ doplnil Winter.

Autor: red
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!