Šéf představenstva ČSA Moreels rezignoval, nahradil ho Josef Sinčák | E15.cz

Šéf představenstva ČSA Moreels rezignoval, nahradil ho Josef Sinčák

Jozef Sinčák
Jozef Sinčák
• 
ZDROJ: Jan Sindelar

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Předsedou představenstva Českých aerolinií se stal jeho dosavadní místopředseda Jozef Sinčák. Odcházející šéf Philippe Moreels předložil na dnešním zasedání představenstva dopravce svou rezignaci. Svůj zájem odejít z ČSA nicméně oznámil už loni v říjnu.

Sinčák do Českých aerolinií přišel z Letiště Praha, kde byl výkonným ředitelem divize pro obchod a korporátní služby a místopředsedou představenstva. V aerolinkách poté zastával post ředitele pro obchod a marketing a od října 2013 byl také členem představenstva jak Českých aerolinií, tak Českého Aeroholdinu, pod něhož ČSA i pražské letiště spadají.

Spolu s Moreelsem a šéfem informačních a komunikačních technologií Aeroholdingu Josefem Adamem byl ale na konci června z vedení státní společnosti odvolán.

Moreels působil ve vedení ČSA od roku 2009, od dubna 2011 byl předsedou představenstva a prezidentem Českých aerolinií. Před angažmá u státního leteckého dopravce působil jako člen představenstva a vrchní ředitel ČSOB.

Zeštíhlovací kůra zatím nepomohla
Moreels působil v ČSA v době zeštíhlovací ozdravné kůry, kterou dopravce procházel poté, co stát jeho ztrátové hospodaření podpořil 2,5miliardovým úvěrem. V roce 2010, kdy restrukturalizace firmy začala, čítala flotila ČSA pět desítek letadel a aerolinie zaměstnávaly zhruba 3300 lidí. V současnosti zaměstnávají necelých 900 zaměstnanců a provozují 24 letounů. Přes veškeré ozdravné kroky je ale provoz tuzemské společnosti dlouhodobě ztrátový. Vloni ČSA vykázaly ztrátu 922 milionů korun.

Kromě obměny na nejvyšším postu v ČSA dnes valná hromada ČSA zvolila předsedu Českého Aerohlodingu Václava Řehoře a člena představenstava Aeroholdingu Petra Pavelce do dozorčí rady ČSA. Kromě nich zůstává v tříčlenné radě Won Te-čo, který v kontrolním orgánu zastupuje minoritního vlastníka, aerolinie Korean Air.

Tříčlenné je i představenstvo Českých aerolinií. Kromě Sinčáka, který bude mít na starosti řízení společnosti, obchod a marketing, v něm bude zasedat místopředseda Martin Štolba zodpovědný za oblast provozu a Josef Adam zodpovědný za řízení controllingu a vztahu se zákazníky.

Jozef Sinčák: Kyjevská letecká linka propadla o čtvrtinu

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.